Україна вперше позбавила статусу адвоката колаборантку з Криму

Україна вперше позбавила статусу адвоката колаборантку з Криму

Україна вперше позбавила статусу адвоката колаборантку з Криму
Фото: особиста сторінка у Facebook Тетяни Печончик

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Київської області (КДКА) вперше позбавила статусу адвоката "очільницю" окупаційної Адвокатської палати Севастополя Юлію Марчук через порушення адвокатської етики.

Про це повідомляє ZMINA.

КДКА порушила дисциплінарне провадження за заявою голови правління Центру прав людини ZMINA Тетяни Печончик до Національної асоціації адвокатів України (НААУ), в якій вказала, що деякі українські адвокати Криму долучилися до реалізації політики Росії щодо колонізації півострова, а також до створення та керівництва в окупації органів адвокатського самоврядування “Адвокатської палати Республіки Крим” і такої самої у Севастополі.

Під час засідання комісії правозахисниця зауважила, що під керівництвом Юлії Марчук, яка обійняла цю посаду у 2018 році, ухвалюються юридичні рішення про зарахування адвокатів-колонізаторів до складу відповідної "Адвокатської палати”. Це дозволяє їм безперешкодно вести адвокатську діяльність на тимчасово окупованих територіях та переміщувати туди інших суб’єктів Росії.

"Усі попередні роки органи адвокатського самоврядування України ніяк не реагували на діяльність українських адвокатів-зрадників в Криму. Нарешті це сталося, аж на десятому році окупації Криму. Це перший такий випадок, але, сподіваюся, не останній", — написала Печончик на своїй сторінці у Facebook.

Вона також написала скаргу на інших адвокатів-колаборантів, які співпрацювали з ФСБ, не реагували на катування кримських політвʼязнів громадян України, очолювали окупаційну Адвокатську палату Криму.

"До таких адвокатів-зрадників можуть бути питання і в площині кримінального законодавства, залишу це на розсуд Ігорю Поночовному (очільник прокуратури АР Крим та м. Севастополя — ред.)", — уточнила правозахисниця.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок