5,5 гектарів маскувальних сіток сплели полтавські волонтерки за 6 років

5,5 гектарів маскувальних сіток сплели полтавські волонтерки за 6 років

5,5 гектарів маскувальних сіток сплели полтавські волонтерки за 6 років Суспільне Полтава

6 років справляють волонтери із Полтави. Себе називають "Хенд-мейд для армії руками небайдужих полтавок". А з’явилася ця група 13 вересня 2014. До їхньої річниці Суспільне підготувало матеріал про волонтерів із Полтави.

"Хенд-мейд для армії" – хто це?

У волонтерській групі "Хенд-мейд для армії руками небайдужих полтавок" приблизно три десятки людей. Працюють без вихідних, але у вільний від основної роботи час.

Волонтери виплели "вітальну листівку"Фото Тетяни Сигіди

Волонтери виплели "вітальну листівку"

Ріжуть тканину, плетуть та шиють у своєму «штабі». Іноді це роблять і вдома, а потім приносять усе на базу.

Полтавка Олена Терник у волонтерській групі майже від самого початку. Говорить: "Почула і прийшла. Ми плели тоді як: кожен нарізає, бере і вплітає. Я вирішила, що треба організувати працю. Сіла і почала рвати, а дівчата вплітають. Тепер у нас група "нарізальниць", а інші вплітають".

Волонтерка Олена Терник за роботоюСуспільне Полтава

Волонтерка Олена Терник за роботою

Волонтери не часто збираються разом. Приходять, коли трапляється вільна хвилина, каже Тетяна Сігіда. Тому буває, що одночасно сітку плете кілька людей, а іноді – лише хтось один. Проте кожен робить свій вклад у спільну справу.

Маскувальне спорядження: "секрети" плетіння

Одне із основних занять волонтерів – виготовлення маскувального спорядження. Це сітки, кікімори та маскувальні костюми.

Волонтерки працюють над новою сіткоюСуспільне Полтава

Волонтерки працюють над новою сіткою

Плетуть усе зі старого одягу та тканин, які приносять полтавці. Першу ж сітку сплели у вересні 2014. Волонтерка Олена Терник розповідає: "Коли починали, ми не знали нічого. В Інтернеті пишуть – 40 сантиметрів. Думаю, що ж тих 40 сантиметрів (довжина смужки тканини для плетіння сітки – ред.). Стали ми по метру, півтора різати".

Нині у кожного своє заняття: спочатку тканину фарбують (якщо не підходить її колір), потім ріжуть на смужки, кріплять сітку-основу, а лише після цього починають вплітати стрічки.

Полтавські волонтерки готують смужки тканини для сітокСуспільне Полтава

Полтавські волонтерки готують смужки тканини для сіток

"Не складно плести. Закріплюється стрічка. Проводиться всіма переплетіннями основи. Щоб вона не висіла, не зачіплювалася. А для того, щоб вона була більш природною, треба підібрати колір. Стрічка не повинна іти рівно, вона іде зигзагами", – розповідає волонтерка Світлана Вяткіна.

Полтавські волонтерки готують смужки тканини для сітокСуспільне Полтава

Полтавські волонтерки готують смужки тканини для сіток

Волонтерки мають власну традицію – на кожній новій сітці спочатку виплітають серце. Коли це роблять, то читають молитву. Уже готові вироби складають і пакують в мішки.

"Накрийте сина": кому відправляють?

Маскувальне обмундирування, одяг, подушки та інше роблять на замовлення українських військових.

"Відправляємо ми на схід. Це і Луганська область, і Донецька область. Це і добровольчі батальйони, і підрозділи ЗСУ. Там, де небезпечно, – потрібні сітки", – говорить Тетяна Сігіда.

Волонтерки вплітають стрічки на основу-заготовкуПолтавські волонтерки готують смужки тканини для сіток

Волонтерки вплітають стрічки на основу-заготовку

Зазвичай формують чергу, бо замовлень мають на кілька місяців наперед.

Волонтерка Наталія Доля каже: "Нам дзвонять мами і просять «накрити сина». Я на фотографіях бачу, що автівки прикриті гілками. Звичайно, соромно сидіти вдома і не допомагати їм".

Усе, що підготують, надсилають поштою.

Кілометри сіток: скільки відправили на фронт?

За 6 років своєї роботи "Хенд-мейд для армії руками небайдужих полтавок" допомогли не одній сотні військових.

Звіт волонтерів за 6 років роботиГрафіка Тетяни Сігіди

Звіт волонтерів за 6 років роботи

На фронт відправили приблизно 5,5 гектарів маскувальних сіток. А це понад 5 футбольних полів або килимок, шириною в 1 метр і довжиною 55 кілометрів. Такі цифри називає волонтерка Тетяна Сігіда.

Волонтерки складають готові сіткиСуспільне Полтава

Волонтерки складають готові сітки

За її словами, 2015 року міністерство оборони для української армії закуповувало маскувальні сітки по майже 97 гривень за квадратний метр. А отже полтавські волонтери за 6 років безплатно сплели цього спорядження щонайменше на 5 мільйонів гривень. А маскувальних костюмів та кікімор – приблизно на 1,5 мільйони за ринковою ціною, каже Тетяна Сігіда.

Маскувальний костюм від полтавських волонтерокСуспільне Полтава

Маскувальний костюм від полтавських волонтерок

Крім зробленого власноруч, військовим відправляють і те, що приносять полтавці. Це ковдри, одяг, консервація, смаколики та ліки. Також військовим передавали генератори, буржуйки та ноутбуки.

Натомість – отримують від них фотозвіти та слова вдячності.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди