Попередити пожежі: на Черкащині рятувальники перевіряють стан пічного опалення

Попередити пожежі: на Черкащині рятувальники перевіряють стан пічного опалення

У десятьох будинках на Золотоніщині рятувальники перевірили стан пічного опалення та нагадали правила пожежної безпеки. У цьому районі минулого тижня зафіксували дві пожежі, одна з них — через неправильне користування піччю.

Розповіла Суспільному пресофіцерка Головного управління ДСНС в області Оксана Крутоус.

Серед будинків, де перевірили стан печей, оселя Віри Булах. Цьогоріч перед початком опалювального сезону піч поремонтувала, розповіла жінка. Як безпечно нею користуватися знає та намагається дотримуватися усіх правил.

" Кожної осені я трусила сажу, а оскільки я не змогла її трусити сама в цьому році, то я попросила представників. Він мені приїхав і потрусив. Пічку я не залишаю, бо я нікуди не ходжу так далеко", — розповіла господиня.

Пенсіонерці Вірі Тищенко рятувальники зробили зауваження щодо рушників над піччю:

"Поблизу печей сушити речі заборонено. Все потрібно зняти тому, що це суперечить правилам пожежної безпеки", — зауважив рятувальник.

рейд антипожежний провели рятувальники з Черкас
Суспільне Черкаси

рейд антипожежний провели рятувальники на Золотоніщині
Суспільне Черкаси

Коли опалює приміщення, то не залишає його без нагляду Віра Архипівна Тищенко.

"Я як йду увечері, в мене тут потушено і на ранок наготовлена плита. Я не кидаю вогню ніде. На рахунок сажі, дивлюся сама за цим. Поки лазила сама, а в тім році наймала жінку та вона мені приходила трусила", — розповіла пані Віра.

У пані Ганни теж виявили порушення:

"Чому зберігаєте теплі речі, речі які легкозаймисті. Іскринка, полум’я попаде, загоряється все. Ви відволіклися десь в момент, і все. Ось цей диван, він взагалі не повинен тут бути, оці коробки. Оце все прибрати", — пояснив рятувальник.

рейд антипожежний провели в селі на Черкащині
Суспільне Черкаси

Пані Ганна усе обіцяє виправити. Додала: до села приїхали торік з Бахмута. Житло їм надали безоплатно, готувалися до зими — самостійно.

"В цьому році я сама полізла на горище — сажу потрусила. Багато я сажі витрусила. Я рахую, там де я могла, я все позамазувала, бо я дома робила. Я вранці встала протопила тут, до вечора, а ввечері я знову протопила — і все".

Рейд антипожежний провели на Золотоніщині
Суспільне Черкаси

Такі рейди організовують від початку опалювального сезону. Саме тоді збільшується кількість пожеж у приватних будинках, розповіла пресофіцерка головного управління ДСНС в області Оксана Крутоус.

"Люди активно розпочинають використовувати пічне опалення, різні електричні обігрівачі. Найчастішими порушеннями це звичайно є не помазані пічки, тріщини залишені з минулих років. Часто люди розташовують в притул до печей легкозаймисті рідини, предмети, меблі. Надаємо рекомендації, вказуємо на наявні недоліки, які потім люди мають виправити", — деталізувала Оксана Крутоус.

Додала, у Золотоніському районі за 2023 рік виникло 214 пожеж, проти 212 у 2022 році. Із них через пічне опалення у 2023 році зайнялося 27 разів, у 2022 році – 20. Із початку 2023 року в області зафіксували 1594 пожежі, тоді як за весь минулий – 1642.

"Лише за минулий тиждень на пожежах виявлено двох загиблих. Тому ми приділяємо максимальну увагу саме цьому району. Ми активно залучаємо до такої профілактичної роботи добровільні пожежні дружини місцеві, офіцерів поліції, працівників соцзахисту".

рейд антипожежний
Суспільне Черкаси

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок