В Запорізькій області ліквідують екоінспекцію. Екологи проти

В Запорізькій області ліквідують екоінспекцію. Екологи проти

В Запорізькій області ліквідують екоінспекцію. Екологи проти

Держекоінспекцію у Запорізькій області ліквідують, натомість, буде створена Державна екологічна інспекція Південного округу, що працюватиме на території̈ Запорізької та Херсонської областей. Про це повідомляє Урядовий Портал.

Чому ліквідують

На такі заходи Уряд іде у рамках реформування системи державного нагляду у сфері охорони навколишнього природного середовища. Згідно з постановою "Про утворення міжрегіональних територіальних органів та ліквідацію територіальних органів Державної екологічної інспекції", ліквідуються Державні екологічні інспекції у Дніпропетровській, Кіровоградській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській та Одеській областях.

Натомість замість них мають бути утворені три міжрегіональні територіальні органи Держекоінспекції, а саме:

  • Державна екологічна інспекція Придніпровського округу, яка обслуговуватиме Дніпропетровську та Кіровоградську області;
  • Державна екологічна інспекція Південного округу, що працюватиме на території̈ Запорізької та Херсонської областей;
  • Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу, яка обслуговуватиме Миколаївську та Одеську області.

За словами Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського, скорочення кількості територіальних органів Держекоінспекції зменшить бюрократичний апарат, оптимізує витрати та можливість перерозподілу коштів на виконання заходів контролю.

Що кажуть екологи

Натомість, представниця Всеукраїнської екологічної ліги Ірина Пірогова каже, що для Запоріжжя - це означає ще більшу кризу в довкіллі.

"Специфіка промислового міста вимагає й певних знань та досвіду і у перевіряльників. Якщо ж ліквідовувати "ноги", то спочатку варто було запровадити "очі та розум" - всі джерела забруднення оснастити системами онлайн моніторингу за викидами, створити єдиний центр інформації, аналітичну систему та врегулювати державний контроль ", - зазначає екологиня.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди