У громаді на Буковині відкрили Центр професійного та креативного розвитку: навіщо в області створюють такі майстерні

У громаді на Буковині відкрили Центр професійного та креативного розвитку: навіщо в області створюють такі майстерні

У громаді на Буковині відкрили Центр професійного та креативного розвитку: навіщо в області створюють такі майстерні
facebook/Великокучурівська СГ

У Великокучурівській громаді Чернівецької області запрацював Центр професійного та креативного розвитку. Там облаштували швейну та столярну-слюсарну майстерні, щоб діти могли здобувати фахові навички. Це перший з 12 центрів, які планують відкрити на Буковині.

Про це у коментарі Суспільному розповіла керівниця проєкту "Об'єднання громад задля сталого економічного зростання" Неля Малько.

Для майстерень у Великому Кучурові купили верстати, інструменти, десять швейних машинок, прасувальні дошки, розкрійний стіл та парогенератор. Це вартувало понад 705 тисяч гривень.

Майстерні облаштували на базі школи, однак, крім учнів у них зможуть займатися діти з громади у межах гуртків.

"Діти пошили шопери. Робили вишивки. Так, це не дуже якісно й технологічно можливо зроблено неправильно, але діти рухаються й навчаються. Також це підвищення фахового рівня педагогів", – каже Малько.

У Великокучурові створили центрпрофесійного та креативного розвитку
Вироби, які діти виготовили у майстерні. facebook/Великокучурівська СГ

В яких громадах відкриють центри

Загалом Центри професійного та креативного розвитку облаштовують у 12 громадах області. Крім Великокучурівської, їх відкриють у Клішковецькій, Рукшинській, Тереблеченській, Новоселицькій, Глибоцькій, Мамалигівській, Мамаївській, Сторожинецькій, Красноїльській, Конятинській та Кам'янській громадах.

На базі шкіл та закладів позашкілля облаштовують швейні та столярно-слюсарні майстерні, а також кухні та ІТ-класи для занять з робототехнікою. Так хочуть, щоб дорослі могли опановувати професійні навички на сучасному обладнанні.

"Ідея в тому, щоб оновити обладнання. Щоб діти могли з ним працювати та здобувати фахові навички. Сподіваємося, що деякі школи пройдуть сертифікацію й зможуть давати дітям перший професійний розряд", – каже Малько.

Також у майстернях зможуть займатися дорослі. Так у Глибоцькій громаді збиратимуть групу людей для навчання. Заняття можуть проводити у форматі гуртків.

"Сьогодні маємо вимушених переселенців. Важливо, щоб люди могли займатися у майстернях: підганяти та підшивати одяг. У Глибоці це майстерня облаштована на базі закладу позашкілля, то це як гурткова робота. Для трьох громад закуповуємо обладнання для кухонь. Там фахові кухарі можуть проводити майстер-класи для дітей та дорослих", – каже Малько.

Для ІТ-класів купили ноутбуки та "розумний будинок". Також проводять закупівлю 3D-принтерів і робототехніки.

Хто фінансує

Центри професійного зростання облаштовують за гроші Європейського союзу на умовах співфінансування з громадами. Місцеві бюджети мають оплатити 16% вартості обладнання, а також забезпечити приміщення для центру та педагога, який проводитиме заняття.

Професійні майстерні – один із напрямків проєкту від ЄС. Загальний бюджет проєкту понад мільйон євро. За ці гроші також ремонтували приміщення для бізнесу та сформували геоінформаційні системи містобудівного кадастру задля прозорості роботи громад.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок