"Спорт – невід’ємна частина мого життя": тернопільський борець Сергій Подолянюк

"Спорт – невід’ємна частина мого життя": тернопільський борець Сергій Подолянюк

"Спорт – невід’ємна частина мого життя": тернопільський борець Сергій Подолянюк
Фото: Спортивна школа №1

Борець із Тернопільщини Сергій Подолянюк переміг у Всеукраїнському турнірі "Тернове поле" та отримав звання майстра спорту України. Хлопцеві 19 років. Він із села Біла.

Спортсмен 12 років займається вільною боротьбою. Зараз готується до Кубка України, який відбудеться у грудні.

Сергій Подолянюк розповідає, у спорт прийшов першокласником у Всеукраїнському турнірі з вільної боротьби "Тернове поле" перемогу здобув у ваговій категорії до 79 кілограмів.

"Це змагання високого рівня. До повномасштабного вторгнення їх проводили щороку. Це є рейтинговий турнір серед чоловіків. Приїжджають зі всіх куточків України, щоб позмагатися за звання майстра спорту".

Сергій Подолянюк. Листопад 2023. Тернопіль
Сергій Подолянюк на змаганнях. Фото: Спортивна школа №1

Борець каже, у цьому турнірі виборов не лише перше місце у своїй ваговій категорії, а й звання майстра спорту України.

Кубок України з вільної боротьби, до якого готується хлопець, відбудеться у грудні в Білій Церкві.

"Цей спорт — невід’ємна частинка мого життя, бо я займаюся понад 12 років. Мене у цей спорт привели батьки. Мені сподобалося, бо у цьому спорті ти розвиваєшся фізично і психологічно. Розвиваєш свою техніку, рухливість, і взагалі здоров’я підтримуєш. На мою думку, це один з найкращих видів спорту".

Тренується спортсмен 6 днів на тиждень, неділя — вихідний.

"Коли почалася повномасштабна війна, то перестали так часто проводити змагання, було важко набратися досвіду. А перед тим я часто їздив на змагання і мені достатньо цього досвіду, щоб продовжувати тренування в цьому залі".

Сергій розповідає, у 2021 році брав участь у чемпіонаті світу серед кадетів з вільної боротьби в Угорщині. Тоді перемогти не вдалося, тому знову хоче потрапити на цей чемпіонат.

"Планую займатися далі, йти до нових звершень, можливо ввійти до збірної України. Щоб нормально боротися, потрібні 4 головні аспекти. Це фізична підготовка і не пропускати тренування. Треба харчуватися лише здоровою їжею, щоб мати силу та енергію, також важливий режим. І ще треба прокидатися вранці, щоб почуватися бадьоро".

Сергій Подолянюк. Листопад 2023. Тернопіль
Сергій Подолянюк на змаганнях. Фото: Спортивна школа №1

Тренер Сергія Валерій Красовський розповідає, зараз працюють над вдосконаленням техніки та фізичної підготовки.

"Далі будемо працювати, щоб покращити майстерність і здобувати кращі результати. Наприклад, взяти участь у чемпіонаті України, щоб далі поїхати на європейські або світові змагання. Там вони ділять перше та друге місце, хто та куди їде".

Валерій Красовський. Листопад 2023. Тернопіль
Валерій Красовський. Суспільне Тернопіль

На початок