У Бовшеві на Франківщині відкрили мурал пам'яті Героя України Дмитра Коцюбайла на позивний Да Вінчі

У Бовшеві на Франківщині відкрили мурал пам'яті Героя України Дмитра Коцюбайла на позивний Да Вінчі

Мурал із зображенням Да Вінчі у Бовшеві
Фото: Facebook/Бурштинська міська рада

На фасаді Бовшівської гімназії, що на Івано-Франківщині, відкрили та освятили мурал, присвячений Дмитру Коцюбайлу на позивний Да Вінчі. Воїн раніше навчався в цьому закладі. У серпні 2023 року на сесії Бурштинської міської ради гімназії присвоїли ім'я знаного командира.

Про це пишуть на Facebook-сторінці Бовшівської гімназії.

"Вірю, що наші учні вчитимуться на прикладах таких, як Дмитро та інші воїни, які захищають нашу країну. Ми завжди будемо їх пам'ятати", — говорить директорка навчального закладу Оксана Курдидик.

Створив стінопис художник з Харкова Андрій Пальваль. Він зобразив портрет Да Вінчі та символіку його підрозділу.

"Якийсь неймовірний пазл склався наприкінці жовтня. Було чітке усвідомлення того, що я мав опинитися там, у селі Бовшів, і зробити мурал на твою честь. Я можу підтвердити одне, друже командире, — тебе люблять, твою пам'ять плекають, школа в Бовшеві має твоє ім'я...." — написав художник.

Що відомо про Дмитра Коцюбайла

Дмитро Коцюбайло народився 1 листопада 1995 року в селі Задністрянське Бурштинської громади на Івано-Франківщині. Упродовж трьох років навчався на художника в Івано-Франківському професійному будівельному ліцеї. Через любов до мистецтва Дмитро і вирішив взяти позивний Да Вінчі.

Воювати пішов одразу після Революції гідності у 2014. Да Вінчі командував 1 окремою штурмовою ротою ДУК "Правий сектор". Отримав важке поранення уламком від танкового снаряда в Пісках на Донеччині. Після трьох місяців реабілітації повернувся на фронт.

Брав участь у визволенні Карлівки, селища Піски, Авдіївки, а також у боях під Степанівкою, Савур-Могилою, Старогнатівкою.

30 листопада 2021 року Дмитрові Коцюбайлу присвоїли звання "Герой України" за особисту мужність, виявлену в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Дмитро Коцюбайло — командир спецпідрозділу "Вовки Да Вінчі" 67 окремої механізованої бригади ЗСУ.

Герой України Да Вінчі загинув 7 березня 2023 року на Бахмутському напрямку. Йому було 27 років. 9 березня з командиром спецпідрозділу "Вовки Да Вінчі" Дмитром Коцюбайлом попрощалися у селі Бовшів на Івано-Франківщині, 10 березня полеглого воїна поховали на Аскольдовій могилі у Києві.

1 вересня 2023 року у Бовшівській гімназії відкрили Музей Героя України Дмитра Коцюбайла.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок