Присвятила вишиванню понад 30 років. Надія Вакуленко. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Присвятила вишиванню понад 30 років. Надія Вакуленко. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Присвятила вишиванню понад 30 років. Надія Вакуленко. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Її вишиті роботи експонують не лише в Україні, а сорочки носять українські знаменитості. Надія Вакуленко вишиває уже понад 40 років. Поєднує кілька технік, але не полюбляє вишивати хрестиком. Майстриня працює над тим, аби решетилівську вишивку білим по білому внесли до всесвітнього спадку ЮНЕСКО.

Решетилівською вишивкою білим по білому 15-річна Надія захопилась, коли приїхала вступати у місцеве училище. Тоді ще вона хотіла стати килимарницею. Та вирішила опановувати художню вишивку. Думку про свою майбутню спеціальність змінила, після відвідин музею у закладі.

Колекція вишиванок Надії Вакуленко

Колекція вишиванок Надії Вакуленко

"Я просто не могла відірвати очей, я в житті не уявляла, що існує така вишивка білим по білому, і таке розмаїття технік. Я такого не бачила, я вважала, що вишивка – це хрестик і гладь", − каже вишивальниця Надія Вакуленко.

Нині, вже заслужена майстриня народної творчості, у своїх роботах поєднує традиційні і новаторські техніки та елементи. Вона не любить вишивати хрестиком, бо для неї, каже, це просто. За понад 30 років створювала і сорочки, і рушники, і скатерті.

"От зараз я відшиваю, це новий малюнок сорочки, ще тільки початий. Тобто, це ось буде і мережка, і зерновий вивід, і вирізування, і лиштва. А також і багатьох вишивках добавляються і солов’їні вічка, ретязок, там буде і з’єднуючий шов. Тобто, до семи технік йде поєднання. І такі орнаменти багаті, зашиті", − розказує вишивальниця.

Понад 30 років Надія Вакуленко із Решетилівки присвятила вишиванню

Понад 30 років Надія Вакуленко із Решетилівки присвятила вишиванню

На триметровий рушник треба близько року. Вишиває його майстриня улюбленою технікою – прорізний прутик.

Надія Вакуленко показує: "Ви бачите на рушнику зображено дерево життя, виноград. Виноград – символ сім’ї, роду. Якраз рушник цей в процесі виконання. Тут ще дуже багато буде роботи. Внизу такі зубчики ще будуть. Це такі рушники, за які я отримала звання заслуженого майстра".

Колекція вишиванок Надії Вакуленко

Колекція вишиванок Надії Вакуленко

На думку майстрині, решетилівська вишивка білими нитками зі старовинними візерунками є своєрідним оберегом.

"Я все таки, вважаю, що у вишивку закладається енергетика людини. І весь час коли ти кладеш стібок, в людини якісь думки, щось ти думаєш. Тому я вважаю, що вишивати потрібно тільки з позитивним настроєм, з гарними думками, щоб людина із задоволенням носила твою роботу", – розповідає майстриня.

Роботи Надії Вакуленко є в Угорщині, Південній Кореї та Америці. А ще її вишиванки носять українські артисти та політики. Із 2018-го Надія очолила Всеукраїнський центр вишивки і килимарства. І нині разом з колегами працює над тим, щоб решетилівську вишивку білим по білому та рослинне килимарство внесли до всесвітнього спадку ЮНЕСКО.

Повне відео

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди