Наслідки ракетної атаки 6 липня: на якому етапі відновлення будинків на Стрийській

Наслідки ракетної атаки 6 липня: на якому етапі відновлення будинків на Стрийській

Наслідки ракетної атаки 6 липня: на якому етапі відновлення будинків на Стрийській
Ремонтні роботи в будинках на вулиці Стрийській у Львові станом на 20 листопада. Фото: пресслужба Львівської міської ради

У Львові триває відбудова будинків на Стрийській, які були пошкоджені або частково зруйновані внаслідок ракетної атаки РФ 6 липня. В одному з будинків залишилось встановити два вікна. В інших зараз ремонтують дах, заливають перекриття та монтують вікна.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

За словами заступника міського голови Львова з містобудування Любомира Зубача, в будинку №68 роботи підбігають до завершення: там перекрили дах, уклали черепицю та встановили усі вікна, крім двох арочних.

“На виробництві поламалось устаткування, яке виготовляє арочне вікно, але довгої затримки не буде”, – каже Любомир Зубач.

Також там вже поставили раму дверей, проте самі двері мешканці будинку попросили встановити після завершення будівельних робіт, щоби не пошкодити їх.

У будинку №66 вимурували комини й фронтони, а зараз виставляють риштування і починають зводити каркас даху. Любомир Зубач каже, що для цього є й працівники, й матеріал, тому затримок не буде.

Найбільше руйнувань було в будинку №64, в якому ракета пробила поверхи. Там залили два перекриття. Залишається залити ще одне, після чого монтуватимуть дах.

У будинку № 62 встановлюють вікна й планують зробити це до кінця тижня. Щоби швидше накрити дах гідроізоляційною плівкою, там працює дві бригади даховиків. Плівка потрібна для того, щоби до будинку не затікала вода. Також для даху вже закупили плитку, зазначає Любомир Зубач.

Через страйк перевізників на кордоні з Польщею виникла проблема з доставкою черепиці.

"Генпідрядник робіт у цих будинках повідомив: маємо логістичну проблему через страйки на кордоні з Польщею. Будинки на Стрийській перекриваємо керамічною черепицею, оскільки це історичні будівлі. А 66 будинок ще й має радіальний дах. І от власне для нього потрібна специфічна черепиця — “Бобровий хвіст”. Її не виготовляють в Україні. З доброго – вона вже є замовлена і виготовлена на заводі за кордоном. Зі складного – треба шукати об’їзди, щоб доставити її вчасно”, – додає Любомир Зубач.

Що відомо про ракетний удар по Львову 6 липня

Вночі 6 липня Росія вдарила ракетами "Калібр" по Львову та Львівщині.

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький повідомив, що три ракети влучили по Львову. Попередньо, одна прямо влучила у два житлові будинки.

"Львів — Ансамбль історичного центру" є комплексом із 17 житлових будинків, що має статус пам'ятки архітектури місцевого значення. Будинки житлового комплексу для викладачів Львівської політехніки 1930-х років занесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

Вранці 7 липня рятувальники знайшли під завалами будинку десяту загиблу людину. Ще 42 людини отримали поранення.

На початок