"Я воюю за тих хлопців, що колись були поруч і загинули". Історія військового Закарпатської бригади Костянтина

"Я воюю за тих хлопців, що колись були поруч і загинули". Історія військового Закарпатської бригади Костянтина

"Я воюю за тих хлопців, що колись були поруч і загинули". Історія військового Закарпатської бригади Костянтина
128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада/Facebook

Костянтин з позивним "Скрудж" — пілот БПЛАБезпілотний літальний апарат. 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. До війни чоловік займався бізнесом на Харківщині, мав невелику фабрику з виробництва дитячих іграшок — за допомогою лазерної різки виготовляв із дерева лялькові будинки, середньовічні замки, катапульти тощо.

З початком повномасштабної війни підприємець пішов у ЗСУ, а фабрику передав під управління своєму товаришу. Завдяки цьому бізнес вдалося зберегти на 50 відсотків. Фабрика досі працює, виготовляє чудові іграшки для внутрішнього ринку.

Історію військовослужбовця розповіли на сторінці Закарпатського легіону у Facebook.

За словами Костянтина, спочатку він служив у штурмовому підрозділі, їздив на бойові позиції. На Херсонщині був поранений — у їх МТЛББагатоцільовий легкий гусеничний броньований тягач. влучили ракетою.

"Нас усіх розкидало, а я отримав перелом ноги з розривом зв'язок і вибув на пів року. Хоча, якби потрапив до тямучих лікарів, зміг би стати на ноги за два місяці. Потім став займатися аеророзвідкою, працювати з дронами. Частину виторгу з моєї фабрики, а також половину зарплати, витрачаю на дрони, обладнання й екіпірування. Тільки з фабрики на це все пішло вже більше мільйона гривень. Зараз працюю в основному з дронами-розвідниками, ми супроводжуємо штурмові дії, виявляємо цілі й коригуємо вогонь. Але пристосовуємо дрони-розвідники й під скиди, експериментуємо. І виходить гарно, особливо вночі. РЕБРадіоелектронна боротьба.в росіян слабкий, це якась окопна "балалайка", вночі вони чують дрон, але не бачать, тому нічого не можуть вдіяти", — розповів військовий.

Костянтин каже: дії російських БПЛА на їхньому напрямку оцінює як слабкі й непрофесійні.

"Вони неорганізовані, мало літають, таке відчуття, що недавно мобілізовані. Навіть не вміють правильно поводитися при появі наших дронів: або взагалі розбігаються і їх легко засікти, або стоять і задирають голову вгору, дивляться, що буде далі. У мене за мірками цієї війни, величезний досвід, який передаю новобранцям: навчаю, як літати під час дії РЕБ, при поганій погоді, в умовах дестабілізації дрона. Вже десяток хлопців навчив", — зазначив пілот.

Військовий каже, що воює за тих хлопців, що колись були поруч і загинули. За штурмовиків Андрія Костика з Рахівського району, за Анатолія Горського з Мукачева — вони були друзями Костянтина, та за тих хлопців, що зараз поруч.

"Під час відпустки бачив цивільних чоловіків, котрі навіть не збираються вступати до лав ЗСУ. Такі собі "бородаті принцеси, які не створені для війни". Це неприємно бачити, воно викликає негативні емоції. Чому одні мають служити до скону, а інші "не створені для війни"? Відмазки про "корупцію" чи "хай ідуть діти депутатів воювати" слабкі й непереконливі. Здорове суспільство не має так поводитися, не має здавати війну", — додав військовослужбовець.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок