На Житомирщині суд зобов'язав міську раду виплатити моральну шкоду чоловікові, якого покусав безпритульний пес

На Житомирщині суд зобов'язав міську раду виплатити моральну шкоду чоловікові, якого покусав безпритульний пес

Безпритульні собаки, Житомирщина, Бердичів
Бердичів, Житомирщина. Фото: Сергій Косюченко/Суспільне Житомир

Бердичівський міськрайонний суд зобов′язав Бердичівську міськраду виплатити моральну шкоду місцевому жителю, якого покусав безпритульний пес. Міськрада має заплатити постраждалому чоловікові 2000 гривень.

Інформацію про це на своєму сайті опублікувала пресслужба Бердичівського міськрайонного суду.

У повідомленні сказано, що подія сталася у листопаді 2022 року — безпритульний пес покусав чоловіка за ногу, коли той виходив з території центрального ринку. Постраждалий звернувся до медзакладу, упродовж п′яти тижнів приймав антирабічну вакцину, а також витратився на нові джинси та електровідлякувач тварин. Крім того, чоловік поскаржився на те, що через пережитий стрес він став панічно боятися собак.

"Постраждалий звернувся до поліції та до органів місцевого самоврядування. Коли там не відреагували, чоловік у лютому 2023 року звернувся до суду із цивільним позовом до Бердичівської міськради про відшкодування завданої йому матеріальної та моральної шкоди. Представник міськради сказав, що позивач не надав доказів заподіяної шкоди і просив суд відмовити у позові, посилаючись на те, що відповідальність за вилов та ізоляцію безпритульних тварин несе комунальне підприємство "Бердичівкомунсервіс", — йдеться у повідомленні суду.

Розглянувши справу, суд визнав, що чоловіка дійсно покусав безпритульний пес через бездіяльність міськради в частині організації безпеки громадян. Позов суд задовільнив частково, присудивши міськраді відшкодувати чоловікові 2000 гривень за моральну шкоду. В частині відшкодування майнової шкоди суд відмовив позивачу, мотивуючи тим, що чоловік не надав належних та достатніх доказів на її підтвердження.

Раніше Суспільне повідомляло, що у 2022 році до травмпункту Бердичівської міської лікарні звернулися понад 200 місцевих жителів, яких покусали собаки.

У серпні 2022 року в Бердичеві зафіксували випадок сказу безпритульного собаки. 19 серпня у Бердичівській міській лікарні померла 25-річна жінка, у якої лікарі запідозрили захворювання на сказ.

У вересні 2022 року в коментарі Суспільному Бердичівський міський голова Сергій Орлюк говорив, що вирішувати питання з бродячими собаками в місті треба спільно із самими жителями, які мають відповідальніше ставитися до своїх тварин.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок