79-річна пенсіонерка з Малої Данилівки облаштувала домівки для тварин під вікнами сусідів. Жінці загрожує штраф

79-річна пенсіонерка з Малої Данилівки облаштувала домівки для тварин під вікнами сусідів. Жінці загрожує штраф

Шість котів їдять корм
Фото з поїздки в Ізюмський та Куп'янський райони Харківщини. Січень 2023 року. Фото: facebook.com/nataliya.kovalenko.77

У Малоданилівській громаді Харківщини 79-річній Людмилі загрожує штраф: за даними громади, вона облаштувала домівки для 25 котів під вікнами сусідів.

Жінка живе у будинку, яким керує об'єдання співвласників. Голова ОСББ Наталія Прохороненко каже: Людмила дбає про безпритульних тварин протягом п'яти років, жінка облаштувала для них домівки під вікнами багатоповерхівки. Через запах, шум, умови та вигляд цих споруд сусіди з першого поверху вимагають прибрати домівки для котів далі від будинку.

"Сусіди не проти того, що за котиками доглядають, вони проти споруди під їхніми вікнами. Люди з першого та другого поверхів скаржаться на запах та шум. Мешканець квартири на першому поверсі у 2022 році самостійно переносив домівки для котів подалі від власних вікон. Пенсіонерка побудувала нові", — розповіла Суспільному Наталія Прохоренко.

Дільничий Станіслав Радченко каже, що голова ОСББ звернулася до Дергачівського райвідділу поліції наприкінці жовтня з колективною заявою, яку підписали понад 20 людей. Голова Малоданилівської селищної ради Олександр Гололобов розповів, що поліція передала протокол до адмінкомісії при селищній раді.

"Скоріш за все, жінка отримає припис, який зобов'яже її прибрати стихійні будиночки для котів на відстань 100 метрів від дому і там піклуватися про тварин", — сказав Гололобов.

Президентка Асоціації зоозахисних організацій України Марина Суркова говорить, що протокол який склали на Людмилу не є дійсним через порушення його оформлення.

"Людмилі Андріївні не дали розписатися, не видали копію. В протоколі зазначено, що літню жінку притягають до відповідальності за облаштування домівок для тварин і їх підгодовування", — розповіла Суспільне Харків Марина Суркова.

Покарання за порушення ст. 152 Кодексу України передбачає штраф від 340 до 1360 гривень.

"Якщо на засіданні комісії Людмилу Андріївну не звільнять від адміністративної відповідальності ми будемо оскаржувати це рішення в суді", — повідомила зоозахисниця Марина Суркова.

Зі слів Суркової, сама Людмила Андріївна від коментарів відмовилася.

Засідання для розгляду справи будо призначене на 20 листопада, але його перенесли на 27 листопада. Олександр Гололобов сказав, що у громаді вже займаються питання доброустрою, для безпритульних котів замовили нові будиночки, які розмістять не під вікнами.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок