"Лінія оборони тримається, були певні успіхи". Що відомо про атаки армії РФ по Авдіївці та де застосовують техніку

"Лінія оборони тримається, були певні успіхи". Що відомо про атаки армії РФ по Авдіївці та де застосовують техніку

"Лінія оборони тримається, були певні успіхи". Що відомо про атаки армії РФ по Авдіївці та де застосовують техніку
Фото: Genya Savilov/AFP/Getty Images

Російські війська намагаються технікою атакувати промзону в Авдіївці, на флангах залучають піхотні групи.

Про це розказав в ефірі "Суспільне. Спротив" начальник Авдіївської військової адміністрації Віталій Барабаш.

"Ворог не лишає ні бажання, ні спроб місто оточити. Звичайно вони зараз більше використовують піхоту, ніж техніку. Але ж декілька днів поспіль ми бачили немале застосування техніки саме на "промці", — сказав він.

"Дійсно всі атаки відбито, лінія оборони тримається. Навіть були певні успіхи у наших хлопців, певні контратаки виконували. Ситуація напружена, але контрольована".

Очільник адміністрації пояснив, що техніку російські війська застосовували там, де є асфальтне покриття. "Що стосується флангів, то там вони не застосовували, бо ґрунти дуже важкі, глиноземи так звані", — уточнив він.

За його словами, в Авдіївці ще не було снігопаду, в ніч на 21 листопада був мороз, проте земля досі вогка і мокра.

Авдіївка на мапі бойових дій
Скрін з мапи DeepState

Такий вигляд має нині Авдіївка на карті бойових дій. За повідомленням Генштабу, на Авдіївському напрямку українська армія відбила 10 атак. Наступали російські війська східніше Новобахмутівки, Степового, Авдіївки та Первомайського.

Що відомо про евакуацію з Авдіївки та життя людей у місті

В місті на ранок 21 листопада залишається 1383 людини, повідомив начальник адміністрації. 20 листопада евакуювали дев’ятьох містян.

"Люди дійсно їдуть, втомились за понад місяць від такої щільності та кількості обстрілів, авіабомбових ударів. Я впевнений, що на бажання евакуюватись вплинули і обстріли, і наближення зими, і той факт, що з Авдіївського коксохімічного заводу виїхали всі робітники. Місцеві дуже орієнтуються на завод, якщо заводчани так роблять, то більшість населення так робить", — розказав Барабаш.

Російська армія, за його словами, продовжує за допомогою безпілотників, зокрема "Орланів", відстежувати, де в місті перебувають цивільні, бачать це за димом з буржуйок і завдають удари керованими бомбами.

"Люди побачили, що б’ють по тих локаціях, де йде дим з буржуйок. І після цього, на мій погляд, навіть ті хто, когось і чекав, зрозуміли, що б'ють по цивільних та мирному населенню. Люди це побачили, і самі говорили, що ніхто нікого вже не чекає".

Буржуйками, дровами, медикаментами, засобами гігієни містяни забезпечені, воду набирають у свердловинах. Більшість людей, які евакуюються з Авдіївки, лишаються у Донецькій області, додав керівник МВА.

Евакуацією жителів міста займаються загони поліції "Білий янгол". Поліцейський Генадій Юдін в ефірі "Суспільне. Спротив" розказав, що броньоване авто може вмістити шістьох людей. Вони мають змогу взяти і речі, і домашніх тварин.

"Вчора (20 листопада — ред.) у нас була літня пара, чоловік та жінка. Вони брали 9 котів, дві собаки і гуманітарну допомогу з собою на перший час, щоб жити. Виїхали до Покровська. Є можливість вивозити тварин, є переноска, є багажне відділення. Ми вивозимо людей у броньованому автомобілі, маємо бронежилети, шоломи та можемо надати медичну допомогу", — пояснив поліцейський.

На початок