Житомир витратив на фінансування ТрО удвічі більше грошей, ніж на благоустрій — Forbes Ukraine

Житомир витратив на фінансування ТрО удвічі більше грошей, ніж на благоустрій — Forbes Ukraine

Місцеві бюджети, Forbes Ukraine, рейтинг, сили ТрО, ЗСУ, обласний центр, благоустрій
Житомир став третім містом в Україні за видатками із місцевого бюджету на підтримку сил ТрО -Forbes Ukraine . Фото: Суспільне Житомир

За 9 місяців 2023 року Житомир із місцевого бюджету на фінансування благоустрою витратив 246 мільйонів гривень, а на підтримку військових підрозділів тероборони — понад удвічі більше: 547 мільйонів гривень.

За таким співвідношенням видатків із бюджету Житомир посів третє місце у рейтингу, який склав у власному дослідженні використання грошей у бюджетах обласних центрів України на фінансування сил тероборони, порівнюючи із видатками на благоустрій, Forbes Ukraine.

Згідно із дослідженням, список у рейтингу очолив Дніпро. Це місто на фінансування сил ТрО спрямувало 1 мільярд 386 мільйонів гривень, а на розвиток благоустрою — 3 мільйони 241 мільйон гривень. На другому місці — Одеса, яка на підтримку тероборони з місцевого бюджету виділила 558 мільйонів гривень (на благоустрій — 886 мільйонів гривень).

У першу п'ятірку потрапили Львів та Полтава з показниками видатків на фінансування сил ТрО 324 мільйони гривень та 182 мільйони гривень відповідно. На покращення благоустрою у Львові за 9 місяців витратили 1 мільярд 358 мільйонів гривень, у Полтаві —341 мільйон гривень. В Ужгороді, Харкові та Херсоні, згідно із дослідженням Forbes Ukraine, на підтримку сил ТрО не спрямовували гроші із місцевих бюджетів.

Також у дослідженні сказано, що Житомир — єдине місто серед обласних центрів України, яке віддає перевагу обороні, а не благоустрою: 8,7% проти 3,9% від видатків бюджету.

Загалом 21 обласний центр України на потреби сил ТрО спрямував 3 мільярди 756 мільйонів гривень, тим часом на розвиток благоустрою міст сумарно витратили 12 мільярдів 793 мільйони гривень. Місто Київ в аналіз не включили, бо у столиці, за даними видання, видатки з місцевого бюджету на підтримку сил оборони підраховуються по-іншому.

У дослідженні сказано, що у підрахунку видатків брали до уваги лише видатки за статтями "Заходи та роботи з територіальної оборони" та "Інші заходи громадського порядку та безпеки" з відкритих джерел.

Місцеві бюджети підтримувати сили ТрО можуть опосередковано — через військові облігації, організацію волонтерської допомоги, а також безпосередньо фінансувати бригади тероборони, які створені на території міст.

У Житомирі гроші спрямовували, в основному, на підтримку підрозділів 115 бригади ТрО, — сказано у дослідженні Forbes Ukraine.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок