"Дуже швидко розбирають бажання". Олені святого Миколая отримали листи від дітей з-під Авдіївки: як стати чарівником

"Дуже швидко розбирають бажання". Олені святого Миколая отримали листи від дітей з-під Авдіївки: як стати чарівником

"Дуже швидко розбирають бажання". Олені святого Миколая отримали листи від дітей з-під Авдіївки: як стати чарівником
Лист восьмирічного Семена з Тоненького Донецької області до святого Миколая. Фото: Олені Святого Миколая/Facebook

Волонтери проєкту "Олені святого Миколая" обробили близько восьмисот дитячих листів. Очікують, що цьогоріч їх буде до двох тисяч, бо окрім Донецької та Луганської областей, додалася Харківська. Серед популярних запитів малечі — конструктори та гаджети.

Чи підтримують "олені" зв'язок зі своїми давніми підопічним з-під Авдіївки, куди надсилати листи дітям, щоб про їхні мрії дізнався святий Миколай та як стати тим чарівником, що виконує дитячі бажання — Суспільному Донбас розповіла Євгенія Левінштейн.

До дітей, яких через щільні обстріли вивезли з Авдіївської та Очеретинської громад і прилеглих до них сіл до Мирнограда Донецької області, навідуються помічники святого Миколая — "олені", розповідає Євгенія Левінштейн.

Вона каже, що більшість з тих бажань, про які малеча писала у своїх листах, чарівники вже виконали.

"Уже дуже холодно, я мерзну, а так хочеться зігріти свою дупку. Я прошу принеси мені кігурумі — це такий костюм. Мій зріст 140 см. А моїй сестричці Мілані — LEGO. Мрію одягти кігурумі й зігрітися, щоб мені було тепло", — йдеться у листі Семена з Тоненького Донецької області до св. Миколая.

Хлопчик також пише, що сумує за рідним селом, мріє про повернення та спільні свята і подарунки від "оленів" там у Тоненькому на Донеччині. Як це було до повномасштабного вторгнення.

Учениця 4 класу Вікторія також просить у Миколая миру, а вже потім гітару.

"До війни я жила в Очеретиному, а зараз проживаю в Мирнограді. Я дуже мрію, щоб закінчилася війна і настав мир. Я дуже мрію про укулеле — гітару. Дякую тобі, мій Чарівник!", — написала десятирічна Вікторія.
"Я дуже мрію, щоб закінчилася війна". Олені святого Миколая отримали листи від дітей з-під Авдіївки: як стати чарівником
Лист Вікторії з Очеретиного. Фото: Олені Святого Миколая/Facebook

За словами Євгенії Левінштейн, "Олені святого Миколая" вже отримали більш як вісімсот листів від дітей з Донецької, Луганської та Харківської областей. Каже, цього року більшість дитячих замовлень — це іграшки та гаджети.

"Майже в кожному листі пишуть, що дуже сумують за домом і друзями, яких розкидала війна — кого куди. Вони мріють про конструктори, м'які іграшки, гаджети — а що робити навчання онлайн, тому це актуальний запит. Просять велосипеди, хоча ми також зауважували, що це дуже дорогий подарунок. Але й дитинство у дітей одне", — розповідає Левінштейн.

І додає, що зі своїми давніми друзями з Очеретинської громади, вони зв'язок підтримують і досі. Навідують переселенців на новому місці. Також вони тепер часті гості в центрах "ЯМаріуполь", каже волонтерка.

"Вони зараз там, де значно безпечніше, ніж в Авдіївці й селах біля неї — Очеретиному, Тоненькому, Орлівці чи Ласточкіному. Ми дружимо і навідуємо дітей цих громад з 2014 року, стараємося підтримувати зв'язок і зараз з тими, хто нині в Мирнограді, Кам'янському", — ділиться "олень" Євгенія.

"Я дуже мрію, щоб закінчилася війна". Олені святого Миколая отримали листи від дітей з-під Авдіївки: як стати чарівником
Лист від Насті з Донеччини. Вона просить у Миколая для себе нічник, а маленькому братику — сухий басейн. Фото: Олені Святого Миколая/Facebook

Як відправити листа св. Миколаю

Написати "Оленям святого Миколая" можна у кілька способів:

  • Нова пошта: м. Харків, НП №36, Ачкасова Інна Марківна, тел. 066 103 78 21.
  • Електронна пошта: rubezhi.org.ua
  • Також можна написати у Фейсбук або Телеграм.
"Дуже швидко розбирають усі замовлення наші чарівники. Просто якісь перегони. Інколи люди телефонують, питають — чому листів немає, а ми просто не встигли ще їх відсканувати після поїздки в осередок переселенців чи після отриманої партії листів", — каже волонтерка.

Як стати чарівником

Виконують бажання дітей звичайні люди, розповідає Євгенія.

"Кожен охочий може обрати дитину з бази, щоб подарувати їй омріяний подарунок. Таких людей ми називаємо чарівниками. Їх приблизно стільки ж, скільки дитячих малюнків. Інколи таке буває, коли одна людина береться виконувати побажання за кількома листами", — пояснює представниця проєкту "Оленів святого Миколая".

Приєднатися до команди чарівників можна за інструкцією:

  1. Оберіть дитину зі списку. Ви можете скористатись фільтрами, якщо хочете шукати дітей з певних областей/локацій або певного віку.
  2. За бажанням, натисніть на картку, щоб побачити лист та більше деталей про дитину.
  3. Натисніть на кнопку “Стати чарівником”, заповніть форму і дитина закріпиться за вами. Перевірити це можна тут: "Взяті листи".
  4. Якщо ви хочете обрати багато дітей, перейдіть на сторінку "Обрати дітей".

Що відомо про проєкт "Олені святого Миколая"

  • Команда волонтерів з 2014 року їздять у прифронтові поселення на Донбас, де до 22-го для дітей влаштовували свято Миколая. Тепер до давніх підопічних додались й інші діти-переселенці, а географія проєкту з двох областей розширилася ще й на Харківську.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок