Апеляційний військовий суд залишив чинним вирок фігурантам другої Севастопольської групи "справи Хізб ут-Тахрір"

Апеляційний військовий суд залишив чинним вирок фігурантам другої Севастопольської групи "справи Хізб ут-Тахрір"

Друга Севастопольська група у "справі Хізб ут-Тахрір"
Фігуранти другої Севастопольської групи у "справі Хізб ут-Тахрір". Фото: Кримська солідарність

Апеляційний військовий суд відхилив апеляційну скаргу адвокатів на вирок Південного окружного військового суду фігурантам другої Севастопольської групи "справи Хізб ут-Тахрір" та залишив його чинним.

Про це повідомив адвокат Еміль Курбедінов у коментарі "Кримській солідарності".

"Суд ухвалив чергове стабільне рішення залишити чинним вирок Південного окружного військового суду і не задовольняти наші апеляційні скарги", — зазначив він.

Як передає Курбедінов, кримські політв'язні заявили, що будуть до останнього доводити свою невинуватість і продовжуватимуть свою мирну боротьбу за всіх бранців Кремля.

Що відомо про другу Севастопольську групу у "справі Хізб ут-Тахрір"

  • 17 серпня 2021 року у Криму пройшли масові обшуки у будинках кримських татар мусульман у Сімферопольському, Бахчисарайському районах Криму та у Балаклавському, Нахімовському районах Севастополя.
  • За підсумками слідчих заходів було затримано п'ятьох осіб. У Нахімовському районі міста Севастополя співробітники ФСБ затримали активістів Рустема Мурасова та Рустема Таїрова, у Балаклавському районі Севастополя – Джеббара Бекірова, у Бахчисарайському районі – активіста Завура Абдуллаєва, у Сімферопольському районі Криму – Раїфа Февзі.
  • 31 травня 2023 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону виніс вирок чотирьом фігурантам другої Севастопольської групи у "справі Хізб ут-Тахрір".
  • Джеббара Бекірова засудили до 17 років позбавлення волі з відбуванням перших чотирьох років у в'язниці. Рустему Мурасову, Рустему Таїрову та Завуру Абдуллаєву суд призначив 12 років позбавлення волі у колонії суворого режиму: перші 4 роки вони також проведуть у в'язниці.
  • Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку з незаконним ухваленням російським судом відповідних вироків.

Ісламська політична партія Хізб ут-Тахрір визнана терористичною тільки на території Росії через те, що члени цієї організації систематично критикували окупаційну владу за репресії мусульман. Водночас Хізб ут-Тахрір вільно діє у більшості країнах світу, у тому числі в Україні.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок