“Надійні маскувальниці”. Жительки Херсонщини організували майстерню та плетуть маскувальні костюми для військових

“Надійні маскувальниці”. Жительки Херсонщини організували майстерню та плетуть маскувальні костюми для військових

Ексклюзивно

"Надійні маскувальниці" — так назвали свою майстерню жительки Херсонщини, які її заснували. Вони плетуть маскувальні костюми для українських захисників. Майстерниці мають власний шеврон. На ньому зображений викрадений російськими військовими херсонський єнот та напис "Херсон".

Як розповіла організаторка майстерні "Надійні маскувальниці" Олена Вашина, щотижня тут виготовляють 8 костюмів.

"Ми знайшли людину, яка нам розказала, як робити "кікімори". Олег херсонець. Він на початку нашої діяльності давав матеріал. Отак ми почали з ним працювати далі", — говорить Олена Вашина.

Херсонщина, маскувальні костюми для військових
Жительки Херсонщини організували майстерню та плетуть маскувальні костюми для військових. Фото надала Олена Вашина

Матеріал майстрині купують за власні гроші. Також їм допомагають односельчани, приймають благодійні внески. Маскувальні костюми роблять з урахуванням порад та побажань військових.

"Було замовлення на чорну та білу "кікімори" від снайперів. Зараз — на "кікімори" бруд, старий ліс. Влітку ми плели більше зелені, бо все зелене, потім — осінні пейзажі. Спочатку плели тільки з мішковини. Але з мішками сталася проблема, їх не стало. Ми побачили, як колеги з інших регіонів плетуть "spunbondНазва технології виробництва нетканого матеріалу з розтопу полімеру фільєрним способом. Часто в професійному середовищі терміном "спанбонд" позначають матеріал, зроблений за технологією "спанбонд".", то й ми вирішили плести", — розказує організаторка майстерні.

За словами Олени, раніше робили тільки куртки, потім у хлопців з’явився запит на штани. Вони почали і їх розробляти.

"Хочу подякувати дівчатам-волонтеркам з Херсонської громади за допомогу, за те, що вони роблять для наших хлопців", — сказала засновниця майстерні.

Херсонщина, маскувальні костюми для військових
Українські захисники у маскувальних костюмах, які сплели у майстерні “Надійні маскувальниці” з Херсонщини. Фото надала Олена Вашина

У майстерні працює 12-13 людей. Галина займається плетінням маскувальних костюмів чотири місяці. За словами жінки, вони не лише плетуть сітки, а й печуть, готують їжу, збирають та відправляють посилки військовим.

"Інколи беремо до дому на вихідні, щоб трошки підігнати, це залежить від того, що встигаємо зробити. У відповідь отримуємо звукові повідомлення вдячності, це дуже надихає, дуже цьому радіємо", — каже жінка.

Херсонщина, маскувальні костюми для військових
Херсонщина, жінка та чоловік роблять ескізи для маскувальних костюмів для військових. Фото надала Олена Вашина

Любов розповіла, що працює прибиральницею, у вільний час допомагає плести маскувальні костюми, бо найбільше за все зараз бажає перемоги України.

“Надійні маскувальниці” вже виготовили 258 кікімор. Свою діяльність припиняти не збираються та продовжуватимуть далі.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок