На Житомирську міську раду відкрито дві кримінальні справи — Сергій Сухомлин

На Житомирську міську раду відкрито дві кримінальні справи — Сергій Сухомлин

Сухомлин, міський голова
Фото: Олег Павлюк/Суспільне Житомир

На Житомирську міську раду відкрито дві кримінальні справи. Одна пов'язана з видачею зброї на початку повномасштабного вторгнення, а друга — з екологічними збитками, завданими довкіллю, внаслідок скиду води на водосховищі.

Про це Суспільному розповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

За його словами, на початку повномасштабного вторгнення зі штабу попросили зробити скид води на водосховищі.

"На нашому водосховищі ми скинули шість мільйонів кубів води, щоб затопити переправу перед селищем Іванків. Тоді ми не могли сказати про це людям. Навіть директор комунального підприємства не знав, для чого це робиться. Він просто отримав команду і її виконав. Ми підірвали ту переправу, затопили десять одиниць російської техніки. Звичайно, екологи склали акт. Як результат — кримінальна справа щодо заподіяння шкоди довкіллю на приблизно 200 мільйонів гривень", — розповів Сергій Сухомлин.

Ще одне кримінальне провадження стосується роздачі зброї.

"У перший день війни міська рада отримала з військових складів зброю, гранатомети, автомати. Тоді у нас отримали цю зброю і тероборона, і Добровольче формування територіальної громади, і військкомат, і правоохоронні органи. Але факт є факт. А так як це не є повноваженням органу місцевого самоврядування, то відкрили кримінальне провадження. Облік у нас був нормальний, все зійшлося. Всю зброю ми видавали чітко по актах, але і досі ця кримінальна справа не закрита. Це залежить від правоохоронних органів. Ще три дні тому я надавав пояснення з приводу гранатометів: куди вони пішли, кому передавалися. Якби і сьогодні був вибір, як у перший день війни, отримати зброю зі складів і роздати, знаючи наперед, що за це буде кримінальна справа, то я все одно це зробив би", — повідомив Житомирський міський голова.

Суспільне звернулося з офіційним запитом щодо пояснень, на якій стадії розгляду ці дві кримінальні справи, до Головного управління Нацполіції у Житомирській області та до Державної екологічної інспекції Поліського округу.

30 травня 2022 року в інтерв'ю кореспондентці Суспільного Олені Ваховській міський голова Житомира Сергій Сухомлин розповів про те, чому насправді спустили воду з річки Тетерів, як це допомогло зруйнувати переправу російських військових.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок