МАГАТЕ підтвердили витік води з п'ятого енергоблока Запорізької АЕС

МАГАТЕ підтвердили витік води з п'ятого енергоблока Запорізької АЕС

ЗАЕС витік води з енергоблоку №5 — МАГАТЕ
Фото Андрія Бородуліна / AFP через Getty Images

Експерти МАГАТЕ виявили витік борованої води з теплоносія першого контуру п'ятого енергоблока тимчасово захопленої Запорізької атомній електростанції (ЗАЕС). Зараз цей блок перебуває у стані "гарячого зупину".

Про це повідомили на сайті Міжнародного агентства з атомної енергії.

За даними експертів, борована вода використовується в теплоносії першого контуру для підтримки ядерної безпеки:

"На майданчику збільшили частоту вимірювань бору у вторинному контурі охолодження блоку № 5. Вимірювання залишаються відносно стабільними та знаходяться в межах, дозволених технічними характеристиками реактора. Радіоактивності у вторинному контурі охолодження не виявлено", — йдеться у повідомленні.

Раніше Суспільне повідомляло, що через дії окупантів на п'ятому енергоблоці тимчасово захопленої Запорізької атомній електростанції (ЗАЕС) продовжується виток реагентів з першого контура в другий.

Що відомо про стан енергоблоків ЗАЕС

  • 28 жовтня в.о. Голови Держатомрегулювання – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков повідомив, що на тимчасово захопленій ЗАЕС четвертий та п'ятий енергоблоки знаходяться у стані "гарячого зупину". Крім того, за його словами, окупанти мають намір зібрати третій енергоблок, який нині знаходиться у стані ремонту.
  • 12 жовтня 2023 року МАГАТЕ у своєму звіті зазначили, що четвертий енергоблок продовжує перебувати в стані "гарячої зупинки" для виробництва пари для підігріву води для сусіднього міста Енергодар, де проживає більшість персоналу станції, і для переробки рідких радіоактивних відходів.
  • 4 жовтня у МАГАТЕ підтвердили переведення четвертого енергоблока Запорізької АЕС у стан "гарячого зупину".
  • 4 жовтня у пресслужбі ДП "НАЕК "Енергоатом" наголосили, що недотримання росіянами вимог ліцензії Держатомрегулювання щодо експлуатації енергоблоків тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції збільшує ймовірність радіаційної аварії. Про це сьогодні, 4 жовтня, повідомили
  • 3 жовтня енергоблок №6 ЗАЕС, що тимчасово виробляв пару на час ремонтних робіт, перевели в стан "холодного зупину".
  • 29 липня 2023 року у МАГАТЕ повідомили, що на ЗАЕС перевели 5-й енергоблок у стан "холодного зупину".
  • 29 липня 2023 року у Держатомрегулюванні наголосили, що виведення енергоблоків у стан "гарячого зупину" порушує ліцензію Держатомрегулювання, за якою усі блоки мають перебувати у стані "холодного зупину".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок