За заслуги перед Україною комбату "Бібі" Віталію Баранову посмертно присвоїли ще одну нагороду

За заслуги перед Україною комбату "Бібі" Віталію Баранову посмертно присвоїли ще одну нагороду

Комбата 206 ТрО Віталія Баранова посмертно нагородили орденом Богдана Хмельницького І ст.
Підполковник ЗСУ Віталій Баранов. Фото: 206 Батальйон територіальної оборони ЗСУ/Facebook

Легендарного кіборга, підполковника ЗСУ, командира 206-го батальйону ТрО Віталія Баранова посмертно нагородили орденом Богдана Хмельницького І ступеня. Це третя державна нагорода, якою відзначили службу комбата на захисті територіальної цілісності України.

Про це інформує Бучанська міська рада у Telegram.

Там нагадали, що Віталій Баранов захищав Україну з 2014 року. Він був командиром батальйону 90-ї ОШБ, яка останньою виходила з Донецького аеропорту.

Із перших днів повномасштабного вторгнення РФ в Україну підполковник став на захист Київщини, а згодом очолив 206-й батальйон ТрО, який нині воює на сході та півдні України.

Комбат Віталій Баранов, відомий на фронті за позивним "Біба", помер 8 жовтня під час виконання бойового завдання на Донеччині.

За мужність на полі бою ще за життя він був нагороджений орденами Богдана Хмельницького III і ІІ ступенів (2015-16 рр.).

Орден Богдана Хмельницького — державна нагорода, якої удостоюються громадяни України за особливі заслуги у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності, зміцненні обороноздатності та безпеки.

Що відомо про Віталія Баранова

Комбат ЗСУ, учасник російсько-української війни Віталій Баранов народився 10 квітня 1967 року у місті Коростишів Житомирської області. У 1984 році вступив до Кам'янець-Подільського вищого військового інженерно-командного училища, яке закінчив в 1988 році.

З 1988 року по 2004 рік проходив службу в Збройних силах (командир інженерного взводу, роти, батальйону, заступник командира військової частини з озброєння).

У 2004 році звільнений в запас ЗС України.

У грудні 2013 року брав участь в подіях на Майдані. Після окупації Криму та вторгнення в Україну російських збройних сил добровільно пішов до ЗС України та став на захист Батьківщини.

У вересні 2014 року був мобілізований до 90-й окремого аеромобільно-десантного батальйону на посаду помічника командира батальйону з оперативного забезпечення. Батальйон виконував бойове завдання в Донецькому аеропорту та околиці Донецька: Опитне, Водяне, Піски. З 22 січня 2015 року очолив командування батальйоном, у вересні його демобілізували.

У цивільному житті займався громадською діяльністю. Баранов очолював організацію "Офіцерський рух учасників війни".

З серпня 2022 року командував 206-им Окремим батальйоном Територіальної Оборони ЗСУ.

8 жовтня 2023 року під час виконання бойового завдання на Донеччині зупинилося серце підполковника. Йому було 56 років.

11 жовтня комбата "Бібу" поховали на цвинтарі в селі Катюжанка на Київщині.

На початок