Нічна атака на Київ, виїзд за кордон студентам та військові навчання НАТО поблизу РФ: головні новини ранку 18 листопада

Нічна атака на Київ, виїзд за кордон студентам та військові навчання НАТО поблизу РФ: головні новини ранку 18 листопада

Атака на Київ
Українська протиповітряна оборона веде вогонь, щоб зупинити безпілотники під час хвилі бомбардувань, Київ, 30 травня 2023 р., фото: AP

Російські війська вночі намагалися атакувати Київ, Зеленський доручив розглянути виїзд студентів за кордон та військові навчання НАТО під головуванням Фінляндії — Суспільне зібрало головні новини ранку 18 листопада.

Російські війська вночі намагалися атакувати Київ

Сили ППО знищили усі безпілотники, які війська РФ запустили у напрямку Києва під час двох повітряних тривог цієї ночі. Майже десяток дронів були уражені на підступах до столиці, повідомили в КМВА.

У відомстві заявили, що за для атаки на Київ беспілотники заходили з північного напрямку. Силами та засобами ППО усі повітряні цілі — майже десяток — були уражені на підступах до Києва, додали в КМВА. За попередніми даними, в місті без жертв та руйнувань.

Зеленський заявив про роботу над питанням щодо виїзду студентів за кордон

Президент України Володимир Зеленський зустрівся із студентами та викладачами Маріупольського державного університету, де ті запитали про спрощення процедури їхнього виїзду за кордон з метою навчання та стажування. Зеленський уточнив, що це питання має опрацювати міністерство освіти.

Міністр освіти України Оксен Лісовий заявив, що у відомстві вже шукають розвʼязок проблеми виїзду за кордон студентів не мобілізаційного віку "в межах академічної мобільності".

Контекст: Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року був запроваджений воєнний стан, який забороняє виїзд за кордон чоловікам віком від 18 до 60 років.

Спочатку студенти, аспіранти та докторанти, зараховані до навчання у закордонному виші, мали можливість виїхати за кордон, але у вересні 2022 року їх позбавили такої можливості. Виною стали часті випадки з підробленими документами.

Фінляндія вперше як член НАТО очолить військові навчання

Фінляндія вперше в статусі члена НАТО очолить міжнародні військово-морські навчання Freezing Winds біля кордонів із Росією. Вони триватимуть з 20 листопада по 1 грудня.

Крім військово-морського флоту Фінляндії, у навчаннях візьмуть участь військовослужбовці сухопутних військ, ВПС та ВМФ Швеції. Також будуть задіяні постійний загін кораблів НАТО SNMG1 та постійний загін протимінних кораблів НАТО SNMCMG1, до складу яких входять кораблі Німеччини, Нідерландів, Польщі та Франції.

Контекст: після вторгнення РФ в Україну, Фінляндія та Швеція подали заявки на вступ до НАТО. Гельсінкі 4 квітня 2023 року офіційно стали частиною Альянсу, а от Стокгольм, через проблеми із Туреччиною та Угорщиною, поки не може стати частиною НАТО.

Зеленський звільнив заступника Голови Служби зовнішньої розвідки

Президент України Володимир Зеленський 17 листопада звільнив Олександра Тарасовського з посади заступника Голови Служби зовнішньої розвідки України.

"Звільнити Тарасовського Олександра Олексійовича з посади заступника Голови Служби зовнішньої розвідки України", — йдеться в указі.

Тарасовський був призначений заступником голови Служби зовнішньої розвідки 22 січня 2022 року. Причина звільнення не вказується.

На початок