"Людей ховають як неідентифікованих осіб". В Маріуполі на цвинтарі помітили сектор із новими похованнями — міськрада

"Людей ховають як неідентифікованих осіб". В Маріуполі на цвинтарі помітили сектор із новими похованнями — міськрада

На Старокримському кладовищі в окупованому Маріуполі помітили сектор із новими похованнями.

Про це повідомила Маріупольська міська рада.

"Маріупольські кладовища збільшуються. На Старокримському цвинтарі великий сектор свіжих поховань. Людей ховають у траншеях, як неідентифікованих осіб. Це можуть бути перепоховання загиблих маріупольців під час блокади 2022 року. Адже у місті досі чимало стихійних поховань", — повідомили в міській раді.

Що відомо про поховання та вбитих містян у Маріуполі

Маріуполь перебував в блокаді армії РФ з початку березня. Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомляв, що внаслідок бойових дій у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей.

16 травня 2022 року у Маріуполі знайшли на той момент четверте місце масового поховання. Воно розташоване біля Центрального кладовища.

У квітні 2022 року на околиці Маріуполя, у селищі Виноградне зафіксували ще одну братську могилу. На супутникових знімках Planet від 20 квітня, розмір масового поховання становить 45 на 25 метрів. Тут можуть бути поховані не менше 1000 вбитих маріупольців.

Як повідомляв мер міста Вадим Бойченко, у Мангуші, що поблизу з Маріуполем, російські окупанти вирили братські могили, в яких могли захоронити від 3 до 9 тисяч маріупольців.

28 жовтня 2022 року уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про збільшення кількості братських могил на Старокримському кладовищі Маріуполя.

Нові поховання містян, яки померли в місті після окупації, на Старокримському кладовищі фіксували навесні 2023 року У квітні 2023 року радник мера повідомив про нові поховання на Новотроїцькому цвинтарі в Маріуполі. У жовтні 2023 року У Приморському районі Маріуполя знайшли масові поховання людей.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок