Усе за графіком: на Київщині комісія перевірила будівництво двох укриттів для закладів освіти

Усе за графіком: на Київщині комісія перевірила будівництво двох укриттів для закладів освіти

Спецкомісія перевірила спорудження двох протирадіаційних укриттів для ліцеїв на Київщині
Спорудження укриття для ліцею, Бориспільський район, Київська область, 17 листопада 2023 р. Фото: КОВА

На Київщині спецкомісія перевірила спорудження двох протирадіаційних укриттів для двох ліцеїв у Бориспільському районі. Роботи фінансує Фонд ліквідації наслідків збройної агресії. Комісія порушень на будівництві не виявила.

Про це повідомив начальник Київської ОВА Руслан Кравченко.

Він нагадав, що одне з укриттів площею 500 м² зводять у ліцеї с. Іванків. Споруда розрахована на 300 людей. Роботи почали близько місяця тому. За планом, вони триватимуть 5 місяців.

Усе за графіком: на Київщині комісія перевірила будівництво двох укриттів для закладів освіти
Будівельники споруджують протирадіаційне бомбосховище для ліцею в Бориспільському районі, Київська область, 17 листопада 2023 р. Фото: КОВА

Другий об'єкт, де побували представники комісії КОВА, розташований на території ліцею "Патріот" у Борисполі. Це укриття мають завершити за 10 місяців. Воно зможе прийняти до пів тисячі людей.

У сховищі планують обладнати тепловий пункт для обігріву, санвузли, медичний кабінет, буфет. Укриття зроблять доступним для маломобільних груп населення.

Усе за графіком: на Київщині комісія перевірила будівництво двох укриттів для закладів освіти
Спецкомісія перевірила будівельні роботи на об'єкті, Київська область, 17 листопада 2023 р. Фото: КОВА

Як зазначив Руслан Кравченко, на обох об'єктах роботи ведуться за графіком. Порушень не виявили. "Підрядники наразі виконують усі свої зобов'язання", — додав голова КОВА.

Водночас він запевнив, що перевірятимуться всі етапи будівництва.

Комісія КОВА наразі обстежила 23 із 56 об'єктів, які відбудовують за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Також у Бучанському районі провели першу перевірку житла, яке відбудовують за кошти платформи UNITED24.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.

Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів. Основний "удар" припав саме на житло – 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд. Вдалося відбудувати 13 тисяч будівель, ще близько 15 тисяч чекають на відновлення.

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

У червні 2023 року в системі Prozorro оголосили перші торги на відновлення об'єктів інфраструктури на Київщині. Це житло у Бучі, Макарові, Вишгороді та адмінбудівля у Бородянці.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати усі етапи відбудови від планування до завершення проєктів. Працюватиме і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.

Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, які були пошкоджені внаслідок повномасштабного вторгнення Росії і на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

На початок