При Миколаївській ОДА розпочинає роботу оновлена Громадська рада

При Миколаївській ОДА розпочинає роботу оновлена Громадська рада

При Миколаївській ОДА розпочинає роботу оновлена Громадська рада Суспільне Миколаїв

У Миколаєві обрали нову Громадську раду при облдержадміністрації. Шляхом голосування до її складу увійшли представники 19-ти з 41-ї громадської організації, що подали заявки. Про це в ефірі Українського радіо Миколаїв розповів регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю секретаріату омбудсмана Вадим Жепало.

При Миколаївській ОДА розпочинає роботу оновлена "Громадська рада"Суспільне Миколаїв

Вадим Жепало

"Виявилось, що протягом двох років громадська рада в області не працює. Була проведена відповідна робота, після чого розпочалася процедура з відновлення громадської ради", – сказав Вадим Жепало.

За словами Вадима Жепала, громадські ради дають можливість громадянам брати участь у формуванні державної політики. До громадської ради мають входити найбільш авторитетні організації, які зможуть контролювати, впливати на рішення органів влади, вносити свої пропозиції.

При Миколаївській ОДА розпочинає роботу оновлена "Громадська рада"Суспільне Миколаїв

Ольга Степаненко

Серед організацій, що не увійшли до складу громадської ради, Миколаївська обласна організація осіб з інвалідністю, яка налічує 60 тис. осіб. На думку голови організації Ольги Степаненко, є несправедливим, що до складу громадської ради увійшла лише одна організація людей з інвалідністю, яка є не дуже чисельною. І немає жодного представника ветеранських, волонтерських, чорнобильських організацій:

"Хто делегуватиме їх інтереси? Чому не було широкого інформування для подання заявок?" – сказала голова Миколаївської обласної організації осіб з інвалідністю Ольга Степаненко.

Кожна громадська організація, що не увійшла до громадської ради, має право голосу, може брати участь у засіданні і озвучувати свої проблеми.

Що відомо

  • Попередній склад Громадської ради при Миколаївській ОДА був обраний у 2017 році. Обрання ради відбувалось із суперечками між активістами та громадськими діячами з тодішнім головою ОДА Олексієм Савченком. Найбільш відомою дією минулої Громадської ради стала вимога відсторонення голови ОДА на час розслідування у справі про смерть директора Миколаївського аеропорту, героя України Владислава Волошина.
  • 28 серпня 2020 року представники 41-ї громадської організації Миколаївської області створили нову Громадську Раду при Миколаївській обласній державній адміністрації. Рейтинговим голосуванням було обрано 19 членів Громадської ради.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди