Сум'янина судитимуть за підозрою у контрабанді культурних цінностей до Німеччини

Сум'янина судитимуть за підозрою у контрабанді культурних цінностей до Німеччини

Сум'янина судитимуть за підозрою у контрабанді культурних цінностей до Німеччини
Фото: Київська обласна прокуратура

Перед судом постане мешканець Сум якого підозрюють у контрабанді культурних цінностей до Німеччини. Також чоловіка судитимуть за спробу переправити до США товар військового призначення.

Про це повідомили у Київській обласній прокуратурі.

Розслідуванням встановлено, що впродовж січня-квітня 2023 року чоловік поштою відправив до Німеччини наконечники для стріл і списів, ножі з насадками, інші елементи зброї, предмети побуту та старовинні прикраси.

Було 5 відправок старовинних предметів. Вказані товари виявляли під час митного контролю, зазначили у прокуратурі.

Згідно з висновком експерта вони є колекцією археологічних предметів і належать до культурних цінностей, що мають історичне значення.

Прокурори скерували до суду обвинувальний акт стосовно сум'янина за фактом закінченого замаху на контрабанду культурних цінностей (ч. 2. ст. 15Замах на кримінальне правопорушення. Ч. 2 - Замах на вчинення кримінального правопорушення є закінченим, якщо особа виконала усі дії, які вважала необхідними для доведення кримінального правопорушення до кінця, але кримінальне правопорушення не було закінчено з причин, які не залежали від її волі., ч. 2 ст. 201Контрабанда. Ч. 2 - Та сама дія, вчинена за попередньою змовою групою осіб або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або службовою особою з використанням службового становища, - карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна. КК України).

Також чоловіка судитимуть за порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю (ч. 1 Порушення встановленого порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю, - карається штрафом від двох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.ст. 333 КК України). Він намагався надіслати до Сполучених Штатів Америки товар військового призначення, який заборонений для переправлення, додали у прокуратурі.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок