Вертути, короваї, плачинди та хліб. У Кропивницькому презентують випічку з борошна нового врожаю та допомагають ЗСУ

Вертути, короваї, плачинди та хліб. У Кропивницькому презентують випічку з борошна нового врожаю та допомагають ЗСУ

У Кропивницькому, на площі перед міськрадою, представники 36 громад Кіровоградської області презентують випічку з нового урожаю та збирають гроші для Збройних сил України.

Акцію не анонсували з безпекових питань, сказала керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.

"Я нарахувала 27 позицій хлібобулочних виробів: слойки, вертути – таке аутентичне, цього не придбаєш в торговельній мережі, тут є рецепти, які передавали бабусі, прабабусі", – розповіла Валерія Фурманова.

Презентація хліба – спільний проєкт міської ради, департаменту агропромислового розвитку, департаменту культури та громад говорить Фурманова.

"Виникла така ідея: поєднати наш меседж, що Кіровоградщина – це край хліборобів та воїнів. Так воно і є. І зробити інсталяцію хліборобських виробів".

Марина Усова – учасниця ярмарку з Рівнянської громади – розповіла, випічка готувалась руками. "Не одна нічка, все домашнє. Привезли чудові короваї, які випікали наші майстрині. Також привезли рушники, вишиті нашими майстринями. Гроші ми хочемо відправити ЗСУ. Якщо не продамо продукцію, відправимо захисникам".

Кропивничанка Тетяна Радишевська пробувала пиріжки з маком, яблуком та плачинду з гарбузом: "Дуже сподобалась, сподобалось, як красиво оформлено, які золоті умілі руки у хліборобів, і наших українських жінок. Купуємо, бо ми хвилюємось за ЗСУ, хочемо допомогти".

Мета зібрання – 300 тисяч гривень на машину для ЗСУ, говорить Валерія Фурманова. Рахунок, за яким можна допомогти, є у працівників наметів. Туди ж вони покладуть вторговані протягом дня гроші за свою продукцію.

На початок