Евакуація під гуркіт російських гармат. З Торецької громади вивезли п'ятьох дітей

Евакуація під гуркіт російських гармат. З Торецької громади вивезли п'ятьох дітей

Поліцейський екіпаж "Білий янгол" вивіз родину з п'ятьма дітьми з селища Щербинівка Торецької громади Донецької області. Сім'ю вмовляли виїхати від серпня.

Про це повідомили у пресслужбі поліції Донеччини.

Поліцейські евакуювали майже двомісячного Миколая, трирічну Ганну, 6-річного Дениса, 9-річну Марину та 11-річну Катерину. Їх вивозили на двох бронеавтомобілях спільно з групою ДСНСників — діти були у захисних жилетах й шоломах, зазначили у поліції.

Родина мешкатиме у Покровську на Донеччині, але думають перевезти дітей до іншого регіону.

Станом на 24 жовтня у Щербинівці мешкали 70 дітей, з них 56 — вже евакуйовані, лишається вивезти ще 14, розказали у пресслужбі. Загалом з Торецької громади необхідно евакуювати 77 дітей.

Що відомо про примусову евакуацію дітей з зони бойових дій

Механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій уряд схвалив 7 березня.

Рішення про примусову евакуацію дітей, коли батьки чи опікуни зобов'язані виїхати з небезпечного населеного пункту, приймає обласна військова адміністрація. Процедура передбачає евакуацію неповнолітнього разом з одним з батьків, який не може відмовитись від виїзду з небезпечного населеного пункту.

Першим населеним пунктом, звідки почали примусово вивозити неповнолітніх із батьками, став Бахмут. Згодом планували розпочати примусову евакуацію в 13 громадах Донеччини, зокрема в Авдіївській та Очеретинській. 4 квітня Мінреінтеграції оголосило, що примусову евакуацію у Донецькій області запровадили у 21-му населеному пункті Донецької області, звідти із батьками мали вивезти 126 дітей, які проживають поруч з лінією фронту. З визначених владою населених пунктів Мар’їнської та Очеретинської громад обов’язкову евакуацію завершено — там не залишилось жодної дитини.

5 серпня ще з дев’яти населених пунктів регіону, які розташовані поблизу районів, де ведуться бої, оголосили примусову евакуацію дітей. Як повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, з населених пунктів планували вивезти 130 неповнолітніх.

Зокрема, примусова евакуація дітей із батьками триває з населених пунктів Торецької громади. Станом на 17 листопада з громади треба вивезти ще 77 неповнолітніх.

У яких населених пунктах Донеччини 23 жовтня оголосили примусову евакуацію дітей:

 • місто Торецьк Бахмутського району;
 • селище Щербинівка Бахмутського району;
 • селище Петрівка Бахмутського району;
 • селище Неліпівка Бахмутського району;
 • селище Північне Бахмутського району;
 • село Катеринівка Покровського району;
 • село Єлизаветівка Покровського району;
 • селище Очеретине Покровського району.

Від початку оголошення примусової евакуації неповнолітніх з Донецької області із 7 квітня, дітей вивезли з наступних населених пунктів області:

 • Волноваський район — Вугледар та Пречистівка, евакуювали одну дитину з Пречистівки. На момент оголошення примусової евакуації з Вугледара вивезли всіх дітей.
 • Бахмутський район — Бахмут, Іванівське, Хромове, Федорівка, Міньківка, Голубівка, Привілля, Роздолівка, Часів Яр, селище Нью-Йорк, селище Північне та Залізне, евакуювали 276 дітей;
 • Покровський район — село Красногорівка, Максимільянівка, Орлівка, Первомайське, Нетайлове, Бердичі, Новокалинове, Новопокровське, Новобахмутівка, село Костянтинівка — 88 дітей;
 • Краматорський район — Іванопілля, село Миколаєвка, Подільське, Ямпіль, Торське, Зарічне, Оріхуватка, Никанорівка, Малинівка, Тихонівка, Васютинське, Рай-Олександрівка — 164 дитини.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок