У Києві приведуть до ладу укриття на Берестейському проспекті: як воно виглядає

У Києві приведуть до ладу укриття на Берестейському проспекті: як воно виглядає

Суд зобов'язав балансоутримувача привести в належний стан укриття на Берестейському проспекті в Києві.

Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

На балансі одного з приватних підприємств перебуває захисна споруда цивільного захисту по проспекту Берестейському. Вона розрахована на 150 містян.

Перевірка органів прокуратури та ДСНС встановила, що приміщення знаходиться у аварійному стані і не може використовуватися як укриття в умовах воєнного стану.

У Києві приведуть до ладу укриття на Берестейському проспекті
Столичне укриття. Фото: Київська міська прокуратура

У Києві приведуть до ладу укриття на Берестейському проспекті
Столичне укриття. Фото: Київська міська прокуратура

Згідно із законодавством, власники, балансоутримувачі та користувачі захисних споруд цивільного захисту повинні утримувати їх у готовності до використання.

"Суд підтвердив обґрунтованість вимог про необхідність привести сховище у готовність для належного захисту життя та здоров’я людей", — йдеться в повідомленні.

Що відомо про перевірки та облаштування укриттів у Києві

У Києві триває удосконалення Фонду захисних споруд столиці, зокрема вилучаються із переліку укриттів непридатні приміщення. Також обстежуються підземні простори, в яких можна буде облаштувати сховища.

Київрада створила тимчасову контрольну комісію з перевірки утримання укриттів, їх цілодобової готовності до використання та підтримки належного технічного стану укриттів.

У червні Київрада додатково виділила 750 млн грн на ремонт столичних укриттів. 500 млн грн вирішили спрямувати до РДА, які мають виконувати ремонтні роботи. Розподіл коштів здійснювали за кількістю населення в кожному з районів.

Київрада звернулась до Кабміну з проханням спростити процедуру розгортання модульних укриттів, аби захистити жителів міста від повітряних атак РФ.

У Києві встановили перше "пілотне" мобільне укриття. Воно виготовлене з високоякісного бетону і може захистити від вибухової хвилі та осколкового ураження.

Мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

На початок