Плюс доставка. На Кіровоградщині діють нові тарифи на передплату газет та журналів

Плюс доставка. На Кіровоградщині діють нові тарифи на передплату газет та журналів

У Кіровоградській області "Укрпошта" приймає передплату друкованих видань на 2024 рік за оновленими тарифами. Крім передплати, потрібно буде платити за доставку. Суспільне дізнавалось, скільки й що саме змінилось в обрахунках.

Оновлені тарифи на передплату діють з листопада, розповіла директорка Кропивницького регіону "Укрпошти" Тетяна Капустіна.

"Приймання оплачується безпосередньо при виконанні цієї послуги: наразі це 15 гривень на одну адресу для будь-якої кількості видань, що виписує клієнт. Раніше кожне видання мало свою вартість для приймання".

Крім передплати, потрібно буде платити за доставку: за загальнодержавне видання – п’ять гривень, за місцеве – чотири. Тарифи змінили вперше за два роки, щоб уникнути збитків, пояснила Тетяна Капустіна. До цього розраховували ціну для кожного видання.

"Раніше оплата залежала від формат-полосності видання. Тобто від того, скільки там сторінок. І якщо це стосувалося журналів, то від ваги журналу. Наразі вартість доставки не залежить від цього".

Доставка, з її слів, вже врахована у вартість видання.

"Є каталог періодичних видань – всеукраїнських та обласних. Людина з цього каталогу вибирає собі видання, там вказана вартість".

Подорожчала й вартість самих видань на наступний рік, в середньому на 70-80 гривень, сказала начальниця поштового відділення Ірина Бровді. Це, з її слів, зменшило кількість передплат.

За даними керівниці регіональної дирекції "Укрпошти", жителі області нині виписують 140 тисяч видань. Протягом останній п’яти-шести років, сказала, кількість передплат зменшується на 10-15% щороку.

Передплатити загальнодержавне видання можна до 20 грудня, місцеве – до 26 грудня.

Скільки на практиці коштує передплата газети чи журналу

Передплатити газету на 2024 рік у поштове відділення прийшла кропивничанка Тетяна Верхолєтова. За передплату газети на пів року заплатила 327 гривень. За попередні пів року, сказала, було 250.

Три дитячих журнали для сина на три місяці передплатила кропивничанка Людмила Хом’як. Це коштує 603 гривні. Але, сказала, це з урахуванням того, що журнали приноситимуть додому.

На початок