На Київщині заново відбудовують приватні оселі: на якому етапі роботи

На Київщині заново відбудовують приватні оселі: на якому етапі роботи

На Київщині заново відбудовують приватні оселі: на якому етапі роботи
На Київщині відбудовують зруйновані приватні будинки, липень 2023 р. Фото: Анна Сергієць / Суспільне

У Київській області триває відбудова приватних будинків, які були знищені під час війни. Уже на 83 об'єктах у 15 громадах почалися активні роботи.

Про це повідомив перший заступник голови Київської ОДА Микола Бойко.

Більшість будинків відбудовують відповідно до запланованих графіків. В окремих навіть планують новосілля цього року.

"Київська ОВА як замовник в повному обсязі виконала свої зобов'язання. Порушення термінів будівництва недопустимі. Тому будемо ініціювати розірвання договорів за окремими об'єктами", — зазначив Бойко.

Він додав, що завдяки реалізації цієї програми близько 90 родин зможуть повернутися до своїх осель. Це багатодітні родини, літні люди, сім'ї захисників, учасники бойових дій.

Будівництво житла виконують в межах Програми відновлення приватних будинків, зруйнованих внаслідок бойових дій на території Київської області. Відновлення триває за типовими проєктами з площею 70, 90 та 120 м².

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.

Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів. Основний "удар" припав саме на житло – 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд. Вдалося відбудувати 13 тисяч будівель, ще близько 15 тисяч чекають на відновлення.

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

У червні 2023 року в системі Prozorro оголосили перші торги на відновлення об'єктів інфраструктури на Київщині. Це житло у Бучі, Макарові, Вишгороді та адмінбудівля у Бородянці.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати усі етапи відбудови від планування до завершення проєктів. Працюватиме і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.

Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, які були пошкоджені внаслідок повномасштабного вторгнення Росії і на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

На початок