У Ягідному планують відбудувати ще 21 будинок майже за 18 млн грн: відповідний тендер з'явився на Prozorro

У Ягідному планують відбудувати ще 21 будинок майже за 18 млн грн: відповідний тендер з'явився на Prozorro

У Ягідному планують відбудувати ще 21 будинок майже за 18 млн грн: відповідний тендер з'явився на Prozorro
ФОТО: Суспільне Чернігів

У Ягідному на Чернігівщині планують відбудувати 21 будинок майже за 18 мільйонів гривень. Замовник — Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області. Відповідний тендер з'явився на системі електронних закупівель Prozorro.

Згідно з тендером, мова йде про капітальний ремонт приватних будинків за адресами: вулиця Космонавтів, 21, 22, 26, 28, 30, 33, 35, 36, 38, 40; вулиця Вишнева, 1, 22; вулиця Яблунева, 5, 15, 19, 27, 31, 33, 34; вулиця Дружби, 1; вулиця Лісова, 15.

У жовтні Держагентство з відновлення провело тендери на ремонт 16 багатоквартирних будинків на вулиці Дружби та Лісовій. Також наприкінці жовтня оголосили перші торги на відбудову 20 індивідуальних будинків.

"Збудуємо дев'ять житлових будинків та капітально відремонтуємо 117 у єдиному дизайн-коді села. За проєктом відбудови, будинки будуть не лише реконструйовані, а й термомодернізовані. Будівельники замінять вікна та вхідні двері, утеплять фасади, влаштують покрівлі і встановлять паркани", — йдеться у повідомленні служби відновлення.

У квітні 2023 року Ягідне включили до переліку постраждалих населених пунктів, які відновлять в межах експериментального проєкту.

Які населені пункти Чернігівщини постраждали найбільше, як в області йде процес відбудови шкіл, садочків, лікарень, а також приватного житла ми розповідали в цьому інтерв'ю:

Нагадаємо, 12 червня на Чернігівщині представили концепцію відбудови села Ягідне, яка передбачає чотири етапи відновлення:

  • Відновлення житла людей входить до першого етапу, який є найбільшим. У планах — ремонт 117 будинків (заміна покрівлі, вікон та вхідних дверей, утеплення). Це житлові будинки з упорядкованими документами, тож їхня фінальна кількість може бути більшою, повідомляли в ОВА.
  • На другому етапі проводитимуть повну реконструкцію вулиць, а вже на третьому та четвертому — будівництво музею та громадської будівлі з облаштуванням місцевого парку.

В селі Ягідне у березні 2022 року російські окупанти примусово, як живий щит, протягом 28 днів тримали у підвалі школи 366 людей. Тоді від задухи померли 11 людей, переважно похилого віку.

Як людей катували й вбивали дивіться у нашому репортажі із села Ягідне:

Журналісти Суспільного у документальному фільмі-розслідуванні "Щоденник вцілілої" не лише довели, що російські військові вчинили воєнний злочин у Ягідному, а й назвали підрозділи та конкретні імена росіян, винних у знущанні з людей та смерті 10 селян.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок