Не просто компʼютерні ігри: у черкаському медзакладі реабілітують на новому обладнанні

Не просто компʼютерні ігри: у черкаському медзакладі реабілітують на новому обладнанні

У реабілітаційному відділенні одного з медзакладів Черкащини пацієнтів відновлюють комп'ютерними іграми. Граючи у футбол, керуючи автомобілем або ж обчислюючи математичні задачі пацієнти одужують.

Нині у відділені лікується 26 пацієнтів, розповіла його завідувачка Людмила Фомічова.

Для закупівлі та встановлення нового обладнання з обласного бюджету спрямували 10 мільйонів гривень.

У пана Леоніда місяць тому стався інсульт. Паралізувало руку. Тепер, кермуючи на тренажері, потихеньку намагається відновити рухливість:

"У мене рука висіла, як ганчірка, її могло колихати вітром. Чотири заняття в мене було, але відчуття таке ніби наполовину вже покращився стан мій. Від моменту коли я сюди поступив".

Як у Черкасах відбувається компʼютерна реабілітація
Суспільне Черкаси

Опісля "кермування" розв’язує математичні задачі. У той час його сусід грає в американський футбол. Це не просто комп’ютерні ігри, а повноцінна реабілітація, пояснив фізіотерапевт Ростислав Скрипка. Наприклад є тренажер, що заміняє одночасно три апарати:

"Пацієнт може виконувати вправи в ігровій формі йому це не так нудно не так банально, заняття проходять швидше та цікавіше".

А ще, додав лікар, так м’язи краще запам’ятовують рухи.

"Тут додатково на м’язи є статичне навантаження Стабільність суглобів буде кращою, тобто пацієнт під час ходьби буде йти впевненіше, не буде в нього дисбалансу".

Пацієнтка Варвара Ростовська займається із роботизованою рукавичкою. Такий тренажер допомагає мозку пригадати, як правильно рухати кінцівками.

"Дуже приємно відчувати, як пальці ніби рухаються на цій руці", — пояснила пані Варвара.

Пів року тому вона перенесла інсульт, рука й досі, не відновила функції. Це другий курс реабілітації у пані Варвари. Тож, сподівається, він буде успішним:

"Тренування, масажі, ось складаю іграшки, я, як дитина мала, граюся", — додала пацієнтка.

Серед нового обладнання у відділенні — бігова доріжка, мануальний столик, апарат електротерапії, система тренування кінцівок та спини, велотренажер. Усе це допомагає діагностувати та лікувати пацієнтів, пояснив асистент фізіотерапевта Костянтин Дяченко:

"Обираємо індивідуально все. Під людину, під її можливості от, наприклад, виставляємо 15-й рівень навантаження. У нас за тиждень у кожного є результати певні".

У черкаському медзакладі — нове реабілітаційне обладнання
Суспільне Черкаси

Оновлення тренажерів — нині вимога часу, розповіла завідувачка відділення Людмила Фомічова. Адже кількість людей, які потребують реабілітації збільшилась вдвічі:

"На жаль, кількість інсультів, які в Україні трапляється збільшилась і плюс багато пацієнтів травмованих із різними ушкодженнями системи й опорно-рухового апарату".

До того ж апарати, на яких тренувались раніше були застарілими:

"Реабілітація — це важка праця й інколи пацієнтам доводиться терпіти біль і не зручності, щоб досягти якогось результату, а ці апарати допомагають пацієнта відволікти від неприємних моментів плюс стимулюють, щоб займатись".

У відділення потрапляють за направленням сімейного лікаря, пояснила пані Людмила, курс реабілітації підбирають індивідуально. За потреби госпіталізують або ж лікують амбулаторно.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок