Проєкт соціальної адаптації людей з розладами руху реалізується в Миколаєві

Проєкт соціальної адаптації людей з розладами руху реалізується в Миколаєві

Проєкт соціальної адаптації людей з розладами руху реалізується в Миколаєві Суспільне Миколаїв

Скандинавську ходу і арттерапію проводять для людей з розладами руху на базі університетської клініки Чорноморського національного університету ім. Петра Могили. Реалізується цей соціальний проєкт за гроші громадського бюджету.

Проєкт соціальної адаптації людей з розладами руху реалізується за рахунок громадського бюджету на базі ЧНУ ім. Петра Могили, відноситься до малих. Розрахований на кількість учасників до 60 осіб.

Головна експертка за напрямом неврологія Управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Олена Курляк говорить, що тренери зі скандинавської ходи і арттерапії заздалегідь пройшли консультацію і розписували хід занять відповідно до загального фізичного стану учасників.

"Сповістили всіх неврологів, які лікують таких пацієнтів, щоб вони віддавали їх на заняття. Входять не лише люди, які страждають хворобою Паркінсона, але і ті, які мають запалювальні наслідки, порушення з боку нервової системи, люди, які перенесли інсульт тощо. Туди не були допущені важкі пацієнти, або з вираженими стадіями прояву захворювання", – розповіла лікарка Олена Курляк.

Тренування проводить і хореограф. На занятті присутні два волонтери, які допомагають учасникам виконувати вправи.

Проєкт соціальної адаптації людей з розладами руху реалізується в МиколаєвіСуспільне Миколаїв

Щоб взяти участь у проєкті, необхідно пройти медичне обстеження. Тобто хворі допускаються після проходження контролю тиску, консультуються з вузькими спеціалістами, неврологами.

Заняття тривають два – три рази на тиждень.

Подробиці в репортажі кореспондентів Суспільного

Авторка – Тетяна Макушева, оператор – Василь Філімон.

На базі університетської клініки проводять стажування для працівників територіальних центрів.

"Ми, як наукова установа, надаємо послуги щодо стажування працівникам. Вони набувають досвіду, і потім будуть реалізовувати набуті знання на базі територіальних центрів", – розповіла директорка навчально-наукового інституту післядипломної освіти ЧНУ ім. Петра Могили Ганна Норд.

Завершиться проєкт у листопаді 2020 року.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди