"Нам десь їх потрібно тримати": Малюська анонсував відкриття в Україні нового табору для російських полонених

"Нам десь їх потрібно тримати": Малюська анонсував відкриття в Україні нового табору для російських полонених

Ексклюзивно

Міністр юстиції України Денис Малюська заявив, що в Україні відкриють новий табір для військовополонених росіян.

Про урядовець сказав в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Причина очевидна — нам десь їх потрібно тримати. Війна триває, кількість полонених збільшується. Загальна кількість полонених, які є в нашій системі, вже перевищує кількість, яку може помістити в себе табір "Захід-1", який ми створили раніше", — повідомив міністр.

На запитання, скільки саме військових полонених з РФ перебувають в Україні, міністр відповів, що не афішують.

"Ми кількість (військовополонених — ред.) не афішуємо. Їх багато. Кількість змінюється. навіть можна було б спробувати порахувати, скільки пройшло через нашу систему військовополонених, але ми цю цифру оголошувати не хочемо. Можу тільки сказати, що кількість зростає щодня", — сказав Малюська.

Що відомо про будівництво другого табору для військовополонених РФ

За інформацією міністра юстиції, Україна не будує табори для полонених "з нуля", а перероблює вже наявні установи, ремонтує, дообладнує, щоб вони відповідали вимогам Женевських конвенцій.

Так само другий табір для російських військовополонених створять на базі установи, яка раніше використовувалася для утримання ув’язнених. Міністр пояснив, що Україна матиме подвійну вигоду від цього.

"Ми від цього отримуємо подвійну вигоду. Ми не тільки дотримуємося Женевських конвенцій, але й після закінчення війни ми отримаємо досить гарну установу для утримання в'язнів, які вчинили злочини, у майбутньому економлячи бюджетні ресурси", — уточнив посадовець.

Він зазначив, що так сталося з першим табором для російських полонених. Це була установа, що потребувала істотного вдосконалення. А нині це одна зі зразкових установ для усієї системи, куди вкладено чимало грошей західних партнерів. Зокрема — один з найбільших донорів України у цьому питанні є Червоний Хрест. Також — гроші та обладнання надають канадські партнери.

Відомо, що на облаштування другого табору потрібно близько трьох мільйонів гривень

"Для нового табору ми попросили з бюджету близько трьох мільйонів гривень, які нам потрібні для розробки проєктної документації, закупівлі первинного обладнання для того, щоб забезпечити базові потреби цього табору для військовополонених. Суми фінансуються з допомогою наших іноземних партнерів, у майбутньому це обладнання буде використовуватися для наших внутрішніх потреб", — пояснив чиновник.

Що відомо про утримання російських полонених

За інформацією Дениса Малюськи, російські військовополонені утримуються за бюджетні українські гроші. Водночас він наголосив, що невійськова частина бюджетних коштів — це гроші від міжнародних партнерів.

На запитання про суму утримання одного військовополоненого РФ, міністр відповів, що є щонайменше кілька методологій, як це можна оцінювати.

"Якщо війна не триватиме надто довго, то врешті-решт, ми вийдемо на нуль, де державному бюджету це нічого не обходиться, враховуючи ту допомогу, яку нам дають наші міжнародні донори з капіталовкладень на поліпшення установ, які ми потім отримаємо", — сказав міністр.

Малюська розповів, що належне утримання військовополонених із Росії є перевагою на полі бою.

"Інформація про те, як ми утримуємо військовополонених, користується популярністю, її дивляться в Росії. Це означає, що російським військовим набагато легше здатися у полон, а значить завдати менше шкоди. Це також величезна перевага для ведення бойових дій", — сказав урядовець.

Він нагадав, що російська пропаганда максимально намагається дискредитувати українську систему утримання в’язнів, поширюючи міфи, що тут їх катують. Насправді це не так. Україна максимально дотримується міжнародних стандартів та Женевських конвенцій.

Чим займаються російські військовополонені у таборах

Кожен військовополонений, який має достатньо здоров’я і не потребує медичної допомоги, працює. Переважно, вони зайняті у деревообробці, вони плетуть меблі з лози, займаються клеєнням пакетів.

"Це проста фізична праця, але вони працюють на економіку і поповнюють спецфонд того ж табору для військовополонених", — підсумував чиновник.

На початок