Основна причина захворювання — стрес: на Черкащині понад 50 тисяч хворих на цукровий діабет

Основна причина захворювання — стрес: на Черкащині понад 50 тисяч хворих на цукровий діабет

На Черкащині зареєстровано 50 тисяч хворих на цукровий діабет. Із них майже 10 тисяч інсулінозалежних. Утім кількість продовжує збільшуватися.

Основна причина захворювання — стрес, розповіла Суспільному завідувачка відділення ендокринології Ірина Бондарець.

Пану Михайлу 63 роки, 15 із яких він залежить від інсуліну. Оскільки має цукровий діабет другого типу. Розповів, що наслідки хвороби почав відчувати з віком.

"Спочатку не дуже відчутно було, а чим далі, тим гірше. Оце ж ось рік тому був інфаркт. Після інфаркту пішли ускладнення на ноги, на очі.

Тепер має бути уважнішим до свого здоров’я, та відмовитися від шкідливих звичок.

"Найперше — дієта. А все інше, як здоровʼя дозволяє. Не можна курити. Я курив раніше, то, як мені лікарі сказали, у мене ноги прокурені".

Чому зростає захворюваність на діабет
Суспільне Черкаси

Пан Андрій дізнався, що має діабет другого типу два роки тому. Вважає, що його хвороба прийшла з пристрастю до солодощів:

"Вживав багато солодкого. Там, як вечір настає, солодке беру, чи то цукерку, чи шоколадку якусь".

Нині його самопочуття залежить від показників глюкометра:

"Інсулін треба вживати, треба слідкувати за цукром. Складно, але що робити, бо ж жити дуже, дуже хочеться".

Діабет на Черкащині
Суспільне Черкаси

Завідувачка обласного відділення ендокринології Ірина Бондарець розповіла, що кількість пацієнтів хворих на діабет зросла з початку пандемії через ускладнення. А після повномасштабного вторгнення до факторів впливу додався постійний стрес. Нині в області зареєстровано майже 50 тисяч хворих.

"До нас звертаються також вагітні жінки з гестаційним діабетом, або діабетом першого типу, який виявлено з початком вагітності".

Збільшується і кількість дітей та підлітків, хворих на цукровий діабет. Більшість симптомів, пояснила Ірина Бондарець, люди ігнорують:

"Треба звернути увагу на невмотивовану слабкість, схуднення, можливо судоми в нижніх кінцівках, поява невмотивованої сухості в роті, спраги, можливо головний біль".

На Черкащині понад 50 тисяч хворих на цукровий діабет
Суспільне Черкаси

Тож радить раз на рік здавати аналіз крові на вміст глюкози. Виявити недугу на ранньому етапі легко. Доступне нині і лікування: держава гарантує пацієнтам із цукровим діабетом доступ до базового лікування інсулінами безоплатно. Також до визначеного переліку ліків цьогоріч додалися і тест-смужки для глюкометрів — розповіла завідувачка однієї із аптечних мереж Наталія Горкун:

"Це можуть бути і діабетони, і медформіни різних виробників, гліклазиди. Від 21 серпня 2023 року наказом МОЗ України затверджено відпуск тест-смужок для вимірювання рівня глюкози в крові. включено 23 найменування в цей реєстр".

Сплачує пацієнт лиш частину від повної вартості, а це суттєво заощаджує витрати на купівлю ліків, додала Наталія Горкун.

"Ось, наприклад, «Глюко-доктор» — він коштує 240 гривень. Доплата за нього 23 гривні. Якщо в людини є такий глюкометр, то до нього й потрібні такі «рідні» тест-смужки того ж виробника".

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок