У Полтаві експонуватимуть кістки мамонта, яким 17 тисяч років

У Полтаві експонуватимуть кістки мамонта, яким 17 тисяч років

У Полтаві експонуватимуть кістки мамонта, яким 17 тисяч років Суспільне Полтава

Бивні мамонта, яким понад 17 тисяч років, будуть експонувати у Полтавському краєзнавчому музеї. Ці викопні кістки знайшли у селі Гінці на Лубенщині.

Обидва бивні – правий і лівий – збереглися досить гарно, каже працівниця краєзнавчого музею Олена Шиян.

"Вони досить цікаві, унікальні, бо зібрані вони і в цілісному стані. Все життя у довжину і товщину вони росли. На Полтавщині, якщо окремі знахідки брати, і в нашому музеї не так багато таких суцільних кісток. Зараз над питаннями зберігання і подальшої реставрації будуть працювати наші фахівці-реставратори. Ми хочемо показати їх у першому нашому залі, де вже є унікальний комплекс мамонта", − розповідає Олена Шиян.

"Два бивні мамонта знайдені за розкопок Гінцівської пізньопалеолітичної стоянки, яка була перша відкрита в Україні ще 1871 року. У невеликому ярку поряд із цією ділянкою поселення залишилися будівельні матеріали стародавніх палеолітичних людей. Це бивні мамонта, нижня щелепа і кілька кісток від ніг", − розповів директор Полтавського краєзнавчого музею Олександр Супруненко.

Скелет мамонта, який експонують в Полтавському краєзнавчому музеїСуспільне Полтава

Скелет мамонта, який експонують в Полтавському краєзнавчому музеї

Нагадаємо, Гінцівська стоянка на Лубенщині – це археологічна пам’ятка періоду пізнього палеоліту. Вона існувала близько 17–14 тисяч років тому. На цій території знайшли житло, ями із кістками мамонтів й інших тварин тощо. Нині територію досліджує експедиція Національної академії наук та французьких учених.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди