Неякісний ремонт за програмою UNITED24: на Київщині затопило квартири

Неякісний ремонт за програмою UNITED24: на Київщині затопило квартири

У КОВА провели нараду щодо відбудови об'єктів за програмою UNITED24
У КОВА провели нараду щодо відбудови об'єктів за програмою UNITED24. 13 листопада 2023 року. Фото: КОВА

У селі Мила на Київщині через неякісно виконані роботи з перекриття даху та встановлення вікон затопило низку квартир. На неякісний ремонт скаржаться мешканці поруйнованого російськими обстрілами будинку, який відбудовували одним із перших за програмою UNITED24.

Про це повідомив начальник Київської ОВА Руслан Кравченко.

За словами посадовця, підрядник гарантує, що все відремонтує власним коштом.

"Цього тижня особисто поїду на цей обʼєкт, щоб поспілкуватися з мешканцями та подивитися, як відбуваються роботи. Це будинок, який одним із перших почали відбудовувати. Я неодноразово був там, бо вже були скарги мешканців на процес робіт, — розповів Руслан Кравченко.

Начальник Київської ОВА також повідомив, що відвідає ще один обʼєкт у селі Мила. Тут також чимало проблем і запитань до підрядника. Відставання від графіка робіт — 2 місяці.

Руслан Кравченко також поінформував, що у КОВА провели нараду щодо відбудови об'єктів за програмою UNITED24.

Заслухали підрядників за кожним обʼєктом. Основні порушення:

  • відставання від графіка робіт;
  • недостатня кількість працівників на обʼєктах;
  • незадовільна якість робіт.

"За кожним об'єктом свої зауваження висловили й представники ПРООН, які надають технічну підтримку. Чимало запитань було і в правоохоронців", — зазначив очільник області.

Він нагадав, що наразі відбуваються комісійні перевірки процесів відбудови обʼєктів, які відновлюють коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Паралельно розпочнуться виїзди й на обʼєкти UNITED24.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.

Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів. Основний "удар" припав саме на житло – 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд. Вдалося відбудувати 13 тисяч будівель, ще близько 15 тисяч чекають на відновлення.

На Київщині створили Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

У червні 2023 року в системі Prozorro оголосили перші торги на відновлення об'єктів інфраструктури на Київщині. Це житло у Бучі, Макарові, Вишгороді та адмінбудівля у Бородянці.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати усі етапи відбудови від планування до завершення проєктів. Працюватиме і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.

Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, які були пошкоджені внаслідок повномасштабного вторгнення Росії й на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

11 жовтня у КОВА поінформували, що розпочинають регулярні перевірки об'єктів, які вже почали відбудовувати. Наразі визначили 56 об'єктів — це багатоквартирні будинки, дитсадки, школи, укриття. Їх поступово відновлюють за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. ПРООН надаватиме технічну підтримку під час їх відбудови.

На початок