Ліфт працює через день. Кропивницькі ЖЕО заборгували за обслуговування ліфтів майже два мільйони гривень

Ліфт працює через день. Кропивницькі ЖЕО заборгували за обслуговування ліфтів майже два мільйони гривень

У кропивницькій багатоповерхівці на вулиці Преображенська ліфт працює через день протягом трьох місяців. Останні два тижні ліфт стоїть. У будинку живуть люди з інвалідністю, пенсіонери, яким за 70. Мешканець будинку Олексій Стожок дізнався, що ліфтова компанія не може купувати запчастини через заборгованість житлово-експлуатаційної організації. Борг – пів мільйона гривень.

Олексій Стожок живе на передостанньому поверсі дев’ятиповерхівки. З його слів, з середини липня ліфт працював через день.

"Почалися перебої з дверима ліфта. Майже щоденно приходила ліфтерка, яка намагалася визволити тих, хто застряг. Два тижні ліфт не працював жодного дня".

Сказав, мешканці звернулися до житлово-експлуатаційної організації №1 та компанії, яка обслуговує ліфт "Геркон".

"У ЖЕО ігнорують наше звернення і уникають контакту".

Зі слів чоловіка, попри те, що ліфт не працює, перерахунку за оплату послуги не було.

Що говорять у житлово-експлуатаційній організації

Плату за два тижні, коли ліфт не працював, переглянуть, сказала керівниця житлово-експлуатаційної організації Світлана Ковальова. Пояснила, організація ремонтом ліфтів не займається.

"Ліфтери ходять щодня перевіряють ліфти. А якщо двигун згорів, то це вже вважається ремонт. Капітального ремонту ліфта у нас в тарифі немає".

Сказала, люди невчасно сплачують квартплату, організація винна пів мільйона гривень підприємству, яке обслуговує ліфти, їх 60. Сплатити планує коштом допомоги, що виділила міськрада.

"Майже вісім мільйонів заборгувало населення. До того у нас піднявся тариф на електроенергію. Ми першочергово сплачуємо обленерго, тому що теж можуть нас відключити".

Позиція підприємства, яке обслуговує ліфти

Житлово-експлуатаційні організації заборгували за обслуговування ліфтів майже два мільйони гривень, сказав керівник підприємства "Геркон" Андрій Слинченко.

"Заборгованість накопичувалась роками. Нині ситуація дуже критична, тому ми не маємо можливості ремонтувати: купувати запчастини, сплатити зарплату. Механіків, які ремонтують ліфти, ми перекинули на інші дільниці, де їм заплатять заробітну плату".

На момент підготовки сюжету, ліфт у п’ятиповерхівці відремонтували.

На початок