Рівень довіри до Зеленського вищий, ніж у Порошенка та Януковича — Рейтинг

Рівень довіри до Зеленського вищий, ніж у Порошенка та Януковича — Рейтинг

Опитування
Рівень довіри до Зеленського вищий, ніж у Порошенка та Януковича — Рейтинг
Колаж, Суспільне

Соціологічна група "Рейтинг" провела опитування щодо довіри українців до політиків і політичних партій. За результатами дослідження, рейтинг очолив президент Володимир Зеленський та "Слуга народу".

Рівень довіри українців група "Рейтинг" вимірювала щодо чотирьох політиків Володимира Зеленського, лідера партії "Європейська солідарність" Петра Порошенка, співголові фракції ОПЗЖ Юрія Бойка та лідерки партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко. У соціологічній групі "Рейтинг" Суспільному повідомили, що провели опитування за власною ініціативою.

"Це – звичайне моніторингове дослідження", – наголосили у "Рейтингу".

Згідно з даними опитування, чинному главі держави довіряють 44% респондентів, не довіряє 51% опитаних. Нардепові та співголові партії "Опозиційна платформа – За життя" Юрію Бойку довіряють 24%, не довіряють – 58%. Очільниці партії "ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко довіряють 22%, а відчувають недовіру до неї 74% респондентів. Експрезидентові Петру Порошенку довіряють 22%, не довіряють – 75%.

Як зазначають соціологи, рівень довіри до президента Зеленського вищий, ніж за аналогічний період каденції мали президенти Петро Порошенко (25%) та Віктор Янукович (26%).

59% опитаних запевнили, що обов’язково братимуть участь у місцевих виборах 25 жовтня 2020 року. 19% респондентів зазначили, що шанси на їхню участь складають "50 на 50", 7% заявили, що, можливо, прийдуть на дільниці. 14% оцінили свою участь у місцевих виборах як малоймовірну.

За результатами дослідження, лідером у парламентському рейтингу виявилась партія "Слуга народу", яку планують підтримати 25,7% серед тих, хто готовий голосувати та визначився з вибором. За партію "Опозиційна платформа – За життя" готові проголосувати 16,7%, партію "Європейська солідарність" планують підтримати 15,6% опитаних, партію "Батьківщина" – 9,4%. 6% опитаних підтримали б "Радикальну партію", 4,3% – партію "Голос", 4,0% – партію "Сила і честь", 3,5% – "партію Шарія". Рейтинг інших політичних сил склав нижче, ніж 3%. Тих, хто не визначився, виявилось близько 14%. 

Довідка. Опитування проводили з 29 серпня по 3 вересня 2020 року серед населення України старше 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 10 000 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження не більше 1,0%. 

Що відомо

  • Згідно з опитуванням соціологічної групи "Рейтинг", українці переважно не схвалюють дії уряду, депутатів і президента.
  • За даними соціологів, 30% українців підтримали б на місцевих виборах партію "Слуга народу".
  • Соціологічна служба Центру Разумкова з’ясувала, що найбільше українці довіряють військовим церкві, волонтерам і рятувальникам.
На початок