У Єгипті знайшли тринадцять саркофагів. Їх не відкривали впродовж 2500 років

У Єгипті знайшли тринадцять саркофагів. Їх не відкривали впродовж 2500 років

У Єгипті знайшли тринадцять саркофагів. Їх не відкривали впродовж 2500 років

У пустельному некрополі Саккара в Єгипті знайшли 13 унікальних саркофагів з дерева. Вони залишалися цілими впродовж двох з половиною тисячоліть і досі повністю запечатані.

Як повідомляє Science Alert, стародавні саркофаги зберігалися в могильній шахті на глибині 11 метрів під землею і лежали складеними один на одному. На подив археологів, усі саркофаги були запечатані, а на деяких з них збереглися сліди кольорової фарби. Початковий аналіз показав, що саркофаги не відкривалася з моменту їх поховання.

За словами археологів, така знахідка є великою рідкістю, оскільки за тисячоліття було розграбовано безліч гробниць.

Усередині шахти археологи виявили ще три запечатані отвори. Міністр туризму Єгипту припустив, що всередині них повинні бути ще кілька трун. Імена і статус знайдених поки невідомі, але археологи незабаром спробують відповісти на це питання.

Вважається, що Саккара - це найдавніший некрополь міста Мемфіса, який колись був столицею Стародавнього Єгипту. Протягом трьох тисяч років місцеві жителі ховали тут тіла своїх померлих - причому знаходили тут як могили високопоставлених чиновників, так і менш важливих персон.

Що відомо

  • Під час розкопок в центральній частині Єгипту археологи знайшли невелику статую сфінкса, що чудово збереглася.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше