У Вінниці на дослідних полях продемонстрували роботу мобільної платформи з дистанційним керуванням. Серед її завдань — розмінування сільськогосподарських угідь.
Про це повідомляє Вінницький національний аграрний університет.
Розробкою платформи займалися студенти інженерно-технологічного факультету ВНАУ та компанія FRENDT.
"За допомогою робота доступна автоматизація пошуку вибухонебезпечних предметів та створення карти поля з прив'язкою до GPS-координат під час розмінування сільськогосподарських угідь", — повідомляють розробники.

Крім того, роботизовану платформу можна використовувати при виконанні технологічних процесів вирощування сільськогосподарських культур, аналізі структурного складу ґрунту, його механічних та фізико-хімічних властивостей, локальному внесенні добрив, зазначили розробники.
"Завдяки особливостям конструкції, використанню сучасних матеріалів, оснащенню інноваційними системами контролю, безпілотна платформа показала відмінні динамічні результати в русі та реверсі по кукурудзяній стерні, легко долаючи перешкоди без ущільнення ґрунту. Дана машина, після відповідного дооснащення вимірювальним та технологічним обладнанням, може стати альтернативою традиційним способам машиновикористання в рослинництві", — йдеться в дописі.

Серед його переваг керованого робота:
- швидкість,
- чіткість;
- якість виконання операцій та забору проб ґрунту.
В університеті зазначили, що сьогодні така техніка потрібна для проведення наукових досліджень і польових експериментів.