"16 днів активізму проти насильства": в Ірпені проведуть забіг

"16 днів активізму проти насильства": в Ірпені проведуть забіг

В Ірпені на Київщині 26 листопада на площі Шевченка розпочнеться забіг "Acting for survivors". Захід приурочений до міжнародної акції "16 днів активізму проти насильства". Після завершення — естафету передадуть іншим містам України та представникам української діаспори у Чикаго (США).

Про це повідомили у пресслужбі Київської обласної військової адміністрації.

Спільне проведення міжнародної акції "16 днів активізму проти насильства" у форматі забігу є солідарним проявом небайдужості громадян, які пережили і досі переживають травматичний досвід. А також має заохотити до турботи про ментальне й фізичне здоров'я.

"Для проведення забігу вибрано Ірпінь, який був частково окупованим, зруйнованим на 75% внаслідок військових дій та евакуйованим на 90%",— йдеться у повідомленні.

У КОВА поінформували, що для забігу обрали вулиці, якими евакуйовувалися жителі, як самостійно, так і за допомогою волонтерів. Люди йшли до мосту "Дорога життя", який був єдиним можливим шляхом залишити місто.

Зазначається, що участь у заході безкоштовна, але охочі можуть залишити донат на рахунок Благодійної організації "Help heroes of Ukraine". Захід відбуватиметься в різних форматах:

  • спортивний забіг для дорослих від 16 років (скандинавська ходьба), дистанції: 1 км, 6 км
  • спортивні забіги для дітей: від 7 до 10 років та від 11 до 15 років, дистанції: 200 і 500 м відповідно
  • спортивні забіги в інших містах: Чикаго (США), міста проєкту UNFPAФонд ООН у галузі народонаселення — провідна агенція ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров'я та розбудови потенціалу молоді. "Міста і громади, вільні від домашнього насильства" — це проєкт UNFPA, спрямований на посилення спроможності та ролі міст і громад у наданні допомоги постраждалим від домашнього насильства та запобігання таким випадкам.
  • організація групових стартів для представників окремих організацій, компаній чи установ
  • участь у "ярмарку" сервісів, що надають соціально-психологічну підтримку постраждалим.

Щоб взяти участь, потрібно зареєструватися за посиланням. Перші 1000 зареєстрованих учасників отримають символічні подарунки, поінформували в адміністрації.

Що відомо про розслідування злочинів російських військ в Україні

У вересні 2023 року стало відомо, що слідчі Національної поліції розпочали 95 284 кримінальних проваджень за фактами вчинення на території України злочинів військовослужбовцями армії РФ та їхніми пособниками від початку повномасштабного вторгнення Росії.

Протягом 2022 року правоохоронцям вдалося ідентифікувати 91 російського військового, які чинили воєнні злочини на території Бучанської громади на Київщині. Загалом у цьому районі задокументовані понад 9 тисяч воєнних злочинів, скоєних солдатами РФ.

Станом на 3 серпня 2023 року Міністерство внутрішніх справ внесло до інформаційної підсистеми "Воєнний злочинець" відомості про 232 131 особу, з них 197 857 — це російські військові.

15 липня генпрокурор України Андрій Костін повідомив, що українські суди винесли вироки 53 військовим РФ за скоєні воєнні злочини.

З 24 лютого 2022 року Офіс Генпрокурора зафіксував 235 випадків сексуального насильства, вчинених військовими Росії. Від їхніх дій постраждали 150 жінок та 85 чоловіків. 13 постраждалих є неповнолітніми. Сексуальні злочини зафіксовані у всіх дев'яти регіонах, де перебували окупаційні війська РФ. Найбільше їх зареєстровано на Херсонщині (72), Донеччині (55), Київщині (52) та Харківщині (21).

Що відомо про протидію домашньому насильству у Києві та області

У Києві працюють п'ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства. У жовтні до столичних психологів надійшло понад 500 звернень щодо домашнього насильства.

В Ірпені у вересні цього року провели тренінг для підприємців на тему домашнього насильства. Захід присвятили особливостям працевлаштування постраждалих жінок.

У Фастові відкрили Денний центр соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства. У ньому є окрема кімната для тимчасового проживання, а також кімната для консультацій та психологічної допомоги.

У Броварському управлінні поліції Київщини запрацював окремий підрозділ, що реагуватиме на випадки насильства в сім'ї. Для роботи в секторі обрали досвідчених правоохоронців з числа працівників патрульної поліції, дільничних офіцерів, сектору превентивної комунікації.

Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".

На початок