На ранніх стадіях рак простати не має симптомів: у черкаській онколікарні триває місяць чоловічого здоровʼя

На ранніх стадіях рак простати не має симптомів: у черкаській онколікарні триває місяць чоловічого здоровʼя

У відділенні урології, нефрології та трансплантації нирки Черкаського центру онкології проводять місячник чоловічого здоров’я – "Вусопад". Така всесвітня ініціатива, покликана привернути увагу до чоловічих онкологічних хвороб.

45% чоловіків, хворих на рак передміхурової залози, звертається до лікарів на третій та четвертій стадіях, розповів завідувач відділу урології, нефрології та трансплантації нирки Черкаського центру онкології Роман Морару-Бурлеску.

За словами медика, вчасно встановлений діагноз дає шанс на малотравматичне лікування та повне одужання. Відтак приміряти штучні вуса щолистопада у черкаському відділі урології центру онкології стало традицією. Все це — не для забавки, мета – життєво важлива, розповів завідувач, лікар Роман Морару-Бурлеску.

"Ми маємо дуже велику проблему і в Україні, і в світі в цілому, як рак передміхурової залози. Тому "вусопад", а з англійської "mouvember" — це місяць обізнаності про рак передміхурової залози".

Вусопад: місяць чоловічого здоровʼя у Черкасах
Суспільне Черкаси

Бути свідомим і подбати про своє чоловіче здоров’я — те, до чого закликають лікарі, розповів завідувач центру.

"Що не потрібно соромитися відвідування лікаря-уролога. Уся проблема в цьому захворюванні полягає в тому, що на ранніх стадіях воно ніяк себе клінічно не проявляє, немає ніяких симптомів".

Місяць чоловічого здоровʼя триває у Черкасах
Суспільне Черкаси

Раз на рік потрібно звернутися до сімейного лікаря чи в поліклініку центру онкоурології. Так зробив пан Микола. Його вже прооперували. Він сповнений планів на майбутнє — хоче помандрувати на Закарпаття.

Місяць чоловічого здоровʼя триває у Черкасах
Суспільне Черкаси

Зі слів пана Миколи, ці півтора року для нього були непростими. До Черкас його закинула війна. Потім з’явилися проблеми зі здоров’ям:

"Звернувся, надіюсь, що вчасно. Операція пройшла зовсім безболісно".

Місяць чоловічого здоровʼя триває у Черкасах
Суспільне Черкаси

Звернутися вчасно – запорука успішного одужання, розповів лікар Роман Морару-Бурлеску.

"Ця патологія в 3-4 стадії захворювання виявляється близько в 45 відсотків наших пацієнтів. Коли вже лікування направлене на поліпшення життя, а не на повне одужання. Десятирічна виживаність пацієнтів на ранніх стадіях становить 97 відсотків, тобто люди можуть повноцінно жити і позбутися цієї хвороби".

У Черкасах триває місяць чоловічого здоровʼя
Суспільне Черкаси

До місячника "Вусопад" долучилися всією командою урологічного відділення. Хочуть, аби якомога більше чоловіків змогли вчасно виявити та одужати, розповів лікар-уролог Олександр Глущенко:

"Рекомендовано визначати рівень простат-специфічного антигену – онкомаркер, який доволі точний і дозволяє виявити хворобу на початковій стадії".

У Черкасах триває місяць чоловічого здоровʼя
Суспільне Черкаси

Протягом листопада, розповів Роман Морару-Бурлеску, медики проводитимуть просвітницькі бесіди, щоб нагадати, що похід до чоловічого лікаря — важливий.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок