Зустріч Байдена і Сі Цзіньпіна: президент США спробує відновити військові зв'язки з Китаєм

Зустріч Байдена і Сі Цзіньпіна: президент США спробує відновити військові зв'язки з Китаєм

Президент Джо Байден та голова КНР Сі Цзіньпін
Президент Джо Байден стоїть із головою КНР Сі Цзіньпіном перед зустріччю на полях саміту G20, 14 листопада 2022 року на Балі, Індонезія, фото AP

Президент США Джо Байден під час особистої зустрічі із головою Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіном прагнутиме відновити військові зв’язки з Китаєм. Про це за кілька днів до зустрічі двох високопосадовців заявив радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван.

Про це пише Reuters.

Зазначається, що Байден вперше за рік особисто зустрінеться з очільником Китаю Сі Цзіньпіном у середу під час саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва в Сан-Франциско. Це буде лише друга особиста зустріч двох лідерів з моменту вступу Байдена на посаду в січні 2021 року.

"Президент сповнений рішучості домогтися відновлення військових зв’язків, тому що він вважає, що це в інтересах національної безпеки США. Нам потрібні ці зв’язки, щоб не було помилок, прорахунків чи недомовок", — сказав Салліван в неділю в інтерв’ю телеканалу CBS.

Салліван сказав, що відновлені військові зв’язки можуть відбутися на кожному рівні від вищого керівництва до тактичного оперативного рівня, а також "на воді та в повітрі в Індійсько-Тихоокеанському регіоні".

Він відзначив, що Байден намагатиметься просунути ідею щодо військових зв’язків під час зустрічі з Сі, але відмовився надати додаткові подробиці.

"Китайці фактично розірвали ці зв'язки. Президент Байден хотів би відновити це. Це головне питання порядку денного", — сказав Салліван.

Очікується, що зустріч Байдена та Сі зачепить глобальні питання від війни Ізраїлю та ХАМАС до вторгнення Росії в Україну, зв’язків Північної Кореї з Росією, питання Тайваню, Індійсько-Тихоокеанського регіону, прав людини, виробництва фентанілу, штучного інтелекту, а також торговельно-економічних відносин.

Відносини між США та Китаєм загострилися після того, як у лютому 2023 року Байден наказав збити, ймовірно, китайську шпигунську повітряну кулю, яка пролетіла над Сполученими Штатами. З того часу високопосадовці адміністрації Байдена відвідали Пекін і зустрілися зі своїми колегами, щоб відновити спілкування та довіру.

У середу, 15 листопада, президент Сполучених Штатів Джо Байден і лідер Китаю Сі Цзіньпін проведуть двосторонні переговори. Голова КНР востаннє відвідував Сполучені Штати у квітні 2017 року.

На початок