Понад сто шкіл Тернопільщини апробували електронну систему самооцінки

Понад сто шкіл Тернопільщини апробували електронну систему самооцінки

Українське радіо Тернопіль
Наталка Андрушко-Колтун і Наталія Моравська в студії Українського радіо Тернопіль. Фото: Суспільне Тернопіль

У вересні 2022 року українським школам репрезентували інструмент цифровізації освіти EvaluEd. Тоді до системи підключили 343 заклади освіти із 20 територіальних громад. Нині самооцінювання в системі використовують понад сто шкіл Тернопільщини.

Про це в ефірі Українського радіо Тернопіль повідомила начальниця управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області Наталія Моравська.

За її словами, система дозволяє закладам освіти проводити самооцінювання, а за його результатами керівник отримує загальний розгорнутий звіт.

"Використовуючи систему EvaluEd, школи мають можливість провести анкетування батьків, учнів, педагогічних працівників для того, щоб оцінити сторони діяльності за відповідними критеріями, дуже швидко опрацювати всі результати і отримати рівень оцінювання того чи іншого напрямку".

моравська
Наталія Моравська. Фото: Наталія Моравська

Система EvaluEd спрямована удосконалити і полегшити роботу закладів освіти, а також оперативно відреагувати на виявлені проблеми, підвищити якість освіти.

"Система виставляє чотири рівні оцінювання — низький, вимагає покращення, достатній і високий. Окремі школи буди подивовані, тому що за певними напрямками система показала низький рівень. Але завдяки цьому школа може побачити свій реальний рівень і удосконалювати свою роботу у цьому", — каже Наталія Моравська.

За її словами, дані системи не відкриті для усіх користувачів, а лише для керівників навчальних закладів і використовуються для самооцінювання та виправлення недоліків.

освіта
Сторінка для входу в систему. Фото: Суспільне Тернопіль/скрін з сайту

Що відомо про "Тиждень якості освіти"

Державна служба якості освіти України до Всесвітнього дня якості, який щорічно відзначають у другий четвер листопада, з 2021 року проводить інформаційну кампанію "Тиждень якості освіти" та інформує суспільство про інструменти й процедури, які сприяють підвищенню якості освіти та освітньої діяльності в Україні. Гасло "Тижня якості освіти-2023": "Якісна освіта — основа конкурентного потенціалу країни".

На початок