В Ізраїлі заявили про ліквідацію командира ХАМАСу, який тримав у заручниках близько 1000 жителів Гази

В Ізраїлі заявили про ліквідацію командира ХАМАСу, який тримав у заручниках близько 1000 жителів Гази

В Ізраїлі заявили про ліквідацію командира ХАМАСу, який тримав у заручниках близько 1000 жителів Гази
Дим після повітряної атаки Ізраїлю на Сектор Гази, 11 листопада 2023 року, фото: AP

Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявила, що ліквідувала командира ХАМАСу, який тримав у заручниках близько 1000 жителів Гази в лікарні Рантісі.

Як повідомив речник ЦАХАЛу Даніель Хагарі, операцію вдалося провести на підставі розвідданих Служби безпеки Ізраїлю й Управління військової розвідки. Після проведення розвідувальних дій винищувач вдарив по Ахмеду Сіаму, командиру роти ХАМАС Нассер-Радван.

Як пише The Times of Israel, два дні тому Армія оборони Ізраїлю заявила, що Сіам перешкоджає евакуації близько 1000 палестинців з лікарні Рантісі, яка розташована на півночі Гази.

"Ахмед Сіам ще раз демонструє, що ХАМАС використовує мирних жителів сектора Газа як живий щит для терористичних цілей", — йдеться у заяві ізраїльської армії.

Сіам був убитий, коли переховувався в школі Аль-Бурак в місті Газа разом з іншими бойовиками ХАМАСу.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

1 листопада сухопутні сили Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази.

Речник Армії оборони Ізраїлю контрадмірал Даніель Хагарі 2 листопада заявив, що наземні сили повністю оточили місто Газа.

На початок