Перепелина ферма. Харків'янка розповіла як влаштувала бізнес на Львівщині

Перепелина ферма. Харків'янка розповіла як влаштувала бізнес на Львівщині

Харків'янка Ганна Довженко влаштувала на Львівщині бізнес з нуля. Жінка започаткувала перепелину ферму. Це її сімейна справа, яку вона вже рік розвиває.

Як розповіла Суспільному Ганна Довженко, зараз її ферма налічує 1200 перепелів. За місяць жінка реалізує 12 тисяч перепелиних яєць. На цьому Ганна не зупиняється – планує розширити свій бізнес і збільшити асортимент продукції, для цього жінка подалася на гранти, аби придбати спеціальне обладнання.

Ганна Довженко до повномасштабного вторгнення жила у Харкові. Зараз жінка з родиною живуть у місті Пустомити, що на Львівщині. Рік тому започаткувала перепелину ферму. У минулому бухгалтер і кризова менеджерка, розповідає, свій родинний бізнес починала з нуля.

"Нічого не знали та не вміли, але ми навчилися це робити по книжках, по відео в Youtube, критичне мислення наше вмикали і так ми самостійно все зробили. Робимо і клітки, і вентиляцію, і корм я роблю сама, і лікую я наших "дівчат" сама. Коли ти натхнена, гориш, то все в тебе виходить", — розповідає підприємиця.

Перепелина ферма. Харків'янка розповіла як влаштувала бізнес на Львівщині
Перепілки на фермі Ганни Довженко. Фото: Суспільне Львів

Харків'янка розповідає, що перепілкам потрібно зовсім не багато: світло, температурний режим, вологість, чистота та любов. Бізнес жінка розпочинала із власних заощаджень, а через пів року отримали перший гранд від посольства США — професійний інкубатор.

"Зараз написала другий гранд, виграла його і проходжу процедуру отримання обладнання. Сподіваюсь, що у мене буде і коптильна шафа, і я зможу розширити спектр своєї продукції – це будуть і мариновані яйця, і копчені яйця, і копчена перепілка, професійно вакуумована. І основне, що мені потрібно – це професійна зернодробильна машина", — розповідає Ганна Довженко.

На початку у Ганни було 120 перепелів, зараз — 1200 і ще 600 мають вилупитися найближчим часом.

"Яєць зараз в нас 400-450 на добу, в місяць виходить приблизно 12 тисяч, але вони нас не затримуються один-два дні й вони йдуть на реалізацію", — розповідає власниця перепелиної ферми.

Реалізує свою продукцію жінка на одному з львівських ринків, а також продає серед постійних клієнтів. 10-15% своєї продукції Ганна віддає безкоштовно вимушеним переселенцям та багатодітним сім’ям.

Ганна з родиною поки планує жити на Львівщині та розвивати тут свою перепелину ферму.

"Нам повертатися немає куди, в мене немає житла. В мене є квартира в Харкові на папері, але там не можна жити. Ми поки що тут (на Львівщині, — ред.). Нам тут дуже подобається, наша громада нас прийняла", — каже жінка.

Заступниця Львівського обласного центру зайнятості Оксана Іванчук розповідає, з часу повномасштабного вторгнення на Львівщині працевлаштували 1800 вимушених переселенців, зокрема цьогоріч понад 700. Всього зараз на Львівщині є 24 тисячі вакансій.

На початок