Полтавець Вадим Обертас працює над відтворенням стародавнього одягу та взуття. Здебільшого над козацьким. Шиє його як повністю вручну, так і з використанням машинки. Ці речі дарує друзям, також створює для тематичних заходів.
Пошиттям стародавніх речей Вадим Обертас займається понад 40 років. Переважно – це козацький одяг та взуття. Навчався цьому самостійно, бо цікавився цим ще з дитинства.
"Брав якийсь папір, робив з нього лекала, вирізав та робив собі якусь форму. Із паперу робив таку курточку, якісь мені погони привозили, і я так шив. Мені тоді було років п’ять чи шість", − згадує Вадим Обертас.
Поки майстер створив близько п'ятдесяти одиниць одягу та взуття.

Взуття, яке виготовляє Вадим Обертас
"Жіночі капці, виконані з шовку. Руками все прошито. Шкіряна підошва. Такий каблук. На стару манеру. 16 сторіччя, 17 та 18. Як в музеї. Це така сама колодка, але інший каблук. Це все період Марії-Антуанетти. Така була господиня у Франції. Це бархат та шовк".
На кожну річ полтавець витрачає різний час. Якщо вручну, то черевики може створити і за 2 місяці. Якщо використовує машинку, то – 3 тижні. Одяг так само. Все залежить від складності пошиття.
"Це все вшито вручну, не на машинці і на те, щоб відшити одну таку халявку, десь я місяць витрачаю. Тканина розкладається, робляться закрійки та викрійки. Потім заметується та шиється вручну або на машинці, бо швидше. Ось ці всі петельки шиються вручну", − показує Вадим Обертас.

Одяг, який виготоляє Вадим Обертас
Тканина, з якої майстер робить одяг, – 50-х років. Її Вадиму Обертасу надсилають друзі з усього світу. Кожен костюм майстер намагається відтворити повністю: і шубу, і каптан, і шапку, і чоботи.
"Цей комплект до цієї одежі, до козацької. Чоботи – червоні та коричневі. У них немає лівої чи правої сторони. Є тільки один внутрішній шов. Немає такого шва позаду. Вони викликані також у техніки аплікація і за мотивами індо-перської взуттєвої культури, напрямок азійський".
Створені речі полтавець переважно дарує друзям та шиє на замовлення для тематичних заходів.