Що потрібно зробити для вступу України в ЄС. Пояснює депутат Європарламенту Міхаель Галер

Що потрібно зробити для вступу України в ЄС. Пояснює депутат Європарламенту Міхаель Галер

Що потрібно зробити для вступу України в ЄС. Пояснює депутат Європарламенту Міхаель Галер
Фото: Наталія Радченко | "Re: Open Zakarpattia 2023"

Депутат Європейського парламенту Міхаель Галер вважає, що Україна, ще не будучи офіційно членом співдружності, фактично вже є такою. Про це він заявив під час форуму "Re: Open Zakarpattia 2023".

Про це повідомляє видання "Varosh".

Серед причин, чому Україна фактично вже є однією з країн Євроспівдружності Міхаель Галер назвав історію Закарпаття, яке менше, ніж інші регіони країни перебувало в складі СРСР. “Європейськість” нашого регіону підкреслює багатомовність та багатокультурність краю.

“Якщо ми звернемось до Магдибурзького права, яке існувало в багатьох інших містах України, ви ще раз можете навести цю причину, — сказав євродепутат. — Історичних подій не достатньо. Ми можемо говорити про дії українців. Тим, що ви б’єтесь у цій війні, ви показуєте, що б’єтесь за нас. І ми маємо вас підтримувати, надавати зброю, підтримувати у парламенті та інших установах. Це ще одна причина, чому Україна є однією з нас.”, — зазначив Міхаель Галер.

Серед того ж, що потрібно зробити для вступу до ЄС Міхаль Галер назвав підсилення місцевого самоврядування, про пряме застосування демократії, збереження реформи децентралізації.

"Йдеться не лише про рішення ради розпочати переговори з Україною, але і про подальше фінансування, про спеціальний пакет, який складає 50 мільярдів євро. Ми говоримо про те, що це збільшить масштаб нашої щорічної допомоги. Це одне з тих питань, яке ми маємо ухвалити одностайно. Це друге найважливіше рішення, яке буде прийнято в грудні. Йдеться про те, за що б’ються українці і що вони захищають", — додав депутат Європарламенту.

З його слів, після перемоги Україна буде країною, де громадяни знають, що вони хочуть, коли будуть демократичну державу. Єднання після перемоги буде особливо відчуватися в Закарпатті, де є багатонаціональне населення. В Європарламенті сприймають наш регіон, як транзитний для України і ЄС. Тут, за словами депутата, є вся необхідна інфраструктура, прикордонна співпраця, яка вже існує, але її треба розвивати надалі. Цей регіон має добрі перспективи.

Втім у країні є чимало прихильників старого режиму, “які мовчать, але планують кроки наперед після закінчення війни“.

"Вони руйнують все, що можуть. Неможливо домовитись з росіянами. Варто жити в рамках верховенства права і не повертатися до старого життя. Україна матиме активістів, реформаторів, представників громад суспільства. Завдяки їм Україна стане тою, якою хоче. Ми в Європарламенті будемо з вами. Ми інвестували надто багато у підтримку України. Не лише тому, що ви цього заслуговуєте, а тому, що ви – одні з нас", — сказав Міхаель Галер.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.

7 листопада "Радіо Свобода", посилаючись на звіт ЄК щодо України, поінформувала, що Європейська комісія вважає повністю завершеними чотири з семи рекомендацій.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок