У Франції суд касаційної інстанції залишив у силі рішення Апеляційного суду міста Шамбері про відмову в задоволенні запиту щодо видачі Україні власника групи "Фінанси і кредит" Костянтина Жеваго, який перебуває на території республіки.
В Офісі генпрокурора вказали, що рішення Апеляційного суду Шамбері було обґрунтовано тим, що Україна, перебуваючи у стані війни, "була змушена відступити від виконання обов’язків за міжнародними договорами, у тому числі в частині права на справедливий судовий розгляд та права на захист", і не може, на думку суду, гарантувати, що особа постане перед судом, що забезпечує основні процесуальні гарантії та право на захист, яких дотримується Франція.
"Українські слідчі та прокурори продовжують взаємодіяти із компетентними органами Франції у рамках міжнародно-правового співробітництва", — зазначили в ОГПУ.
НАБУ та САП 3 серпня оголосили Жеваго підозру в наданні неправомірної вигоди голові та суддям Верховного суду в обмін на рішення на його користь у господарській справі.
Що відомо про арешт Жеваго у Франції
Жеваго, який контролює зареєстрованого в Лондоні виробника котунів Ferrexpo, у грудні 2022 року був затриманий на гірськолижному курорті в Франції на запит України, яка розшукує його за зникнення 113 мільйонів доларів зі збанкрутілого Finance & Credit Bank.
Жеваго був звільнений під заставу в 1 мільйон євро (1,1 мільйона доларів) після його першого арешту поблизу Шамбері у Франції.
30 березня французький суд постановив, що Жеваго не повинні екстрадувати в Україну за звинуваченнями у розтраті.
Нині накладено арешт на майно мільярдера, а також пов'язаних з ним юридичних осіб. Зокрема акції його підприємств на сотні мільйонів гривень корпоративні права товариств, 26 об'єктів нерухомості. Також накладено арешт на майно інших юридичних осіб, які пов'язані з колишнім депутатом. Серед іншого це 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир.
Ще у жовтні 2020 року арештовані активи, вартістю понад 300 мільйонів гривень, були передані до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами.
За даними видання Forbes, п'яте місце у списку найбагатших бізнесменів України станом на грудень 2022 року посідав саме власник Жеваго із 1,4 мільярда доларів — до війни його статки оцінювались в 1,4 мільярда.